FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 26 Ekim 2021 242 Görüntüleme

Yurdunuseven; “Cezaevleri Dünya standartlarının üstünde bir imkana sahip”

Başkanlığı devraldığı günden bu yana komisyon ziyaretlerine hız kazandırdıklarına vurgu yapan Yurdunuseven; “Özellikle ceza infaz kurumları noktasında tüm dünya cezaevleri göz önünde bulundurulduğunda ülkemizde bulunan ceza infaz kurumlarının dünya standartlarından üstte olduğunu görmemek imkânsız” sözlerini kaydetti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in başkanlığında Afyonkarahisar’da bulunan Milli Birlik Polis Merkezi Amirliği ve ceza infaz kurumlarında incelemelerde bulundu. Ziyaretler sonrası yazılı bir açıklama yayımlayan Yurdunuseven; “Yeni yasama yılına Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu olarak hızlı bir başlangıç yaptık. Düzenlediğimiz ziyaretler ile ülkemizin her noktasında bulunan ceza infaz kurumlarında ve polis merkezlerimizde gözaltı, hükümlü ve tutukluluk gibi süreçleri yerinde inceliyoruz. Bu kapsamda Afyonkarahisar’ımızın Milli Birlik Polis Merkezi Amirliği’nde, T1 ve T2 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumları’nda incelemelerde bulunduk. Cezaevi yöneticilerimizden ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yetkililerimizden mevcut durum ve uygulamalar hakkında bilgiler aldık. Şunu açıkça ifade etmek gerekir ki ceza infaz kurumlarımız her yönüyle Dünya standartlarının üstünde bir imkân sunuyor. Ceza İnfaz kurumlarımız sadece hükümlü ve tutukluların barındırıldığı yer değil aynı zamanda hüküm giymiş insanlara meslek kazandırma, hükümlülerin yeniden sosyal hayata adapte olması ve üretim yapması gibi gibi birçok çalışması mevcut.”

Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu üyesi milletvekilleri ile beraber Afyonkarahisar’da kısa bir tur düzenleyen ve Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’i de ziyaret eden Yurdunuseven; “Komisyon üyesi milletvekillerimizle beraber Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek’i ziyaret ederek şehrimizle alakalı komisyon üyesi milletvekillerimizi bilgilendirdik. Çeşitli illerimizin milletvekilliği görevini de yürüten komisyon üyelerimiz ile Afyonkarahisar’ımızın kültürel ve tarihi anlamda en önemli mekanlarından biri olan Afyonkarahisar Mevlevihanesi’ni gezdik. Afyonkarahisar’ımız genel anlamda tarihi ve kültürel önemini kendilerine anlattık. Bu vesileyle bir kez daha herkesi Afyonkarahisar’ımızı keşfetmeye beklediğimizi belirtmek isterim” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil