FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 1 Kasım 2021 219 Görüntüleme

Yörükler Türkmenler Kültür Merkezi’ne çirkin saldırı

Yörükler Türkmenler Kültür Merkezi’ne son günlerde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından hırsızlık ve saldırı gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar Ertuğrul Gazi Yörükler Türkmenler Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman Taşpınar konu ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirerek şu ifadelere yer verdi.;

“Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Sayın Prof. Dr Veysel EROĞLU tarafından ilimize kazandırılan Zafer Kent Ormanı içerisinde bulunan bina, geçmiş dönem Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Çoban’ın teklifleri, Valilik Makamının olurları ile Yörük Türkmen Kültürünü yaşatmak, gelecek kuşaklara aktarmak, içerden ve dışarıdan gelen misafirlere Afyonkarahisar’ımızı, tarihi ve kültürel yönden tanıtmak, kültür derneklerimizi bir çatı altında toplamak, gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak üzere ERTUĞRUL GAZİ YÖRÜKLER TÜRKMENLER DERNEĞİNE tahsis edilmiştir.

Ancak son zamanlarda kimliği belirsiz kişi ve kişilerce bu kültüre maddi ve manevi olarak zarar vermekteler. Bu alçakça saldırıyı yapanlar için belki bir sigara veya içki almak için hurda anlamına gelir, maddi değerleri bir yana manevi değerleri ölçülemeyen bu eserleri bize emanet edenleri derinden üzmüştür.

Yetkililerden, bu saldırıyı ve hırsızlık olayını gerçekleştirenlerin bir an önce cezalandırılmasını, tüm Yörükler ve Türkmenler adına talep ediyorum.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil