resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Gündem 18 Kasım 2021 172 Görüntüleme

Vatandaş minibüsçü sorunu için vali ve emniyet müdürüne seslendi

Afyonkarahisar’daki dolmuş şoförlerinden bazıları trafikte resmen terör estiriyor.

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik şube ekiplerinin onca denetimine rağmen, bir türlü bitmek bilmeyen sıkıntılar nedeniyle, çok sayıda vatandaşta tepkilerini dile getirdi.

Tepkisini dile getiren vatandaşlar, şu ifadelere yer verdi;

“Afyonkarahisar Belediyesine ait Yün taş toplu taşımacılığının dışında, Afyonkarahisar’da dolmuşçuluk yapan, dolmuş şoförlerinden bazıları, kural tanımıyor. Durak harici yolcu alıyorlar, durak harici olan yol güzergâhında, aniden durup yolcu indiriyorlar, bu durum trafiğin olağan akışına zarar verip, kazaya bile sebebiyet veriyor.

Öte yandan fazla yolcu alıp, vatandaşları balık istifi taşıyorlar. Yine bazı dolmuş şoförleri arabasında bayan mı var? Aile mi var demeden bas konuş sisteminde, laubali bir şekilde konuşuyorlar. Diğer taraftan Yün taş dolmuşçuları ile, sürekli bir itişme ve çekişme içerisindeler sürekli sorun ve kavga çıkarıyorlar, Araç içerisinde yüksek sesle müzik dinleyen dolmuş şoförleri de var.

Araçlarında bez bol sopaları, değnek ve bıçak taşıyorlar. Bugün Afyonkarahisar Zekiler kavşağında, Uydu kent hattına ait bir minibüs yol ortasında aniden durup yolcu almaya kalkınca, bir kaza yaşandı. Yani dolmuş şoförünün ani fren yapması nedeniyle bu kaza yaşandı yazık, kaza yapan bu insanlara mallarını geçtik, ya birinin canına bir şey olursa bunun vebalini kim ödeyecek?

Üstelik kazaya sebebiyet veren minibüs şoförü de olay yerinden kaçtı. Sayın valimizden ve il emniyet müdürlüğümüzden ricamız, lütfen artık bu olumsuzluklara bir çözüm bulsunlar” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil