Ana Sayfa Gündem 28 Ekim 2021 125 Görüntüleme

Vali Gökmen Çiçek’ten 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Gökmen Çiçek’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı şöyle;

“Büyük Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 98. yıldönümünü kutlamanın gururu içeresindeyiz.

Cumhuriyet; bir Milletin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur.

29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz cumhuriyetin Afyonkarahisar için anlamı ve önemi büyüktür. Cumhuriyetin temelleri 1922 yılında Kocatepe’de başlayan Büyük zaferle atılmış ve cumhuriyetin ilk ışıkları Afyonkarahisar’da yakılmıştır. Afyonkarahisar milli mücadelenin karargâhı olmuş, büyük zafer Gazi Mustafa Kemal Paşa tarafından bu topraklarda sevk ve idare edilmiştir. Afyonkarahisar, dün olduğu gibi bugün de milletimizin ortak eseri olan cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak üzere azim ve kararlılıkla bu ülke için çalışmakta, çabalamaktadır.

Tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin dünyaya kendi geleceğini belirleme iradesinden asla ödün vermeyeceğini haykırdığı Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulan Cumhuriyet, bu coğrafyada, milletimizin varoluş mücadelesinin en anlamlı eseri ve bağımsızlığına sahip çıkma kararlılığının en güçlü ifadesidir. Bu azimle yıllarca savaşan ve haklı mücadelesinden örnek bir zaferle çıkan Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsız, güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır.

Her türlü yokluk ve imkânsızlıklar içerisinde bile yek vücut olarak bu toprakları vatan kılan milletimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılına da aynı azim ve kararlılıkla, çok çalışarak, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak ulaşacaktır. Bu önemli tarihin coşkusunu evlerimize, iş yerlerimize ve ulaşabileceğimiz her noktaya Şanlı Türk Bayrağımızı asarak kutlamak, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize verebileceğimiz en büyük armağandır.

Ülkemizin köklü tarihi, kadim devlet geleneği ve muasır medeniyet fikri üzerine inşa edilen Cumhuriyetimizin 98’inci yılını kutlarken, başta Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize şükranlarımı ifade ediyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil