FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 19 Mayıs 2021 860 Görüntüleme

Vali Gökmen Çiçek’in 19 Mayıs Mesajı

Afyonkarahisar Valisi Gökmen ÇİÇEK 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı mesajında;

“Kurtuluş savaşının başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mızın 102. Yıl dönümünü büyük bir heyecan ve gururla kutlamanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Öncelikle Aziz milletimizin ve gençlerimizin Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinize saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a adımını atarak ulusal kurtuluş mücadelesinin ilk kıvılcımını yakmış ve bu ateş buradan dalga dalga yayılarak bütün Anadolu’yu sarmıştır. 19 Mayıs 1919 tarihi Aziz Türk milletinin, kendi özgür iradesine, istiklal ve istikbaline her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan ettiği bir tarihtir. Bu tarih aynı zamanda bağımsızlığımızın müjdecisi, vatanımızın kurtarılması ve milletimizin şerefli bir millet olarak yaşayabilmesi için atılan tarihi bir adım olmuştur. Bağımsızlık ve özgürlük savaşını fiilen başlatan 19 Mayıs, Türk Ulusunun uyanışının sembolüdür.

Ulaşılan bu zaferi taçlandırmak ve sürekli kılmak isteyen “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” diyen Büyük Önder, bu günü ülkemizin geleceği olan Türk gençliğine armağan etmiştir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Sizin gibi gençlere malik oldukça, bu vatan ve milletin, şimdiye kadar elde etmeyi başardığı zaferlerin üstüne çok daha büyük zaferler koyabileceğine şüphe etmiyorum” sözleriyle de gençliğe olan inancını ortaya koymuştur. Biz inanıyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gelişerek yükselmesi gençlerimizin çalışkanlığı ve azmiyle mümkün olacaktır.

Gençlerimize armağan edilen bu bayramın 102. yıl dönümü bu yılda yoğun bir mücadele verdiğimiz salgın sürecine denk gelse de bayram coşkusunu, sevincini evlerimizi süsleyerek, bayraklarımızı asarak en güzel şekilde kutlayacağımızı düşünmekteyim.

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımıza esenlikler diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

YUM-BİR den açıklama..

YUM-BİR den açıklama..

Hazır Site apk Uzman Tescil