FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 9 Mayıs 2021 625 Görüntüleme

Vali Gökmen ÇİÇEK’ ten Anneler Günü Mesajı

Afyonkarahisar Valisi Gökmen ÇİÇEK ‘Anneler Günü’ münasebetiyle mesaj yayımladı.

 

Vali ÇİÇEK mesajında;  “Sonsuz sevginin, emsalsiz hoşgörünün ve sabrın, merhametin, şefkatin timsali, masum ve temiz duyguların sembolü, annelerimizin kıymetini bir kez daha anlamak, onlara olan sevgimizi ve saygımızı gösterebileceğimiz en anlamlı ve en özel günlerden birindeyiz. Tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum.

Varlıklarıyla hayatımızı anlamlandıran, haklarını ödeyemeyeceğimiz annelerimiz, en güvenilir limanımız, hayata karşı en büyük güç kaynağımızdır. Ailenin temel taşı olan annelerimiz, bu vatanın her karış toprağında emeği olan, gücümüze güç, umutlarımıza umut katan en değerli varlıklarımızdır. Bizleri hayata hazırlayan, ilk öğretmenlerimiz, ilk yol göstericilerimiz, şefkat dolu yürekleriyle en büyük dayanağımız annelerimiz için ne yapsak onların bizlere sunduğu fedakârlığın karşılığını ödeyemeyiz.

Sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisi anne sevgisidir. ‘Cenneti annelerin ayakları altında’ gören bir inancın mensupları olan bizler, annelerimizin huzuru, güveni, mutluluğu için elimizden geleni yapmalı, onlara karşı saygı ve sevgimizi eksiltmemeliyiz. Günümüzde ne yazık ki insanların birbirinden uzak yaşamalarından dolayı anne ve babalar ihmal edilmekte, onlara karşı sevgi ve saygımız tam gösterilememektedir. İşte bu sebeple annelerimizin kıymetini yılın sadece bir gününde değil her gün hatırlamalı, onları yalnız bırakmamalı, her ihtiyaçlarında hürmetle, saygıyla yanlarında olmalı, ihtiyaçlarını karşılamalıyız.

Hala yoğun bir mücadele verdiğimiz Koronavirüs salgını bizlere sevginin ve özlemin kıymetini de bir kez daha gösterdi. Uzunca bir süredir sevdiklerimizle kucaklaşamadık. Bu anlamlı günde Anneler Günü’nde de ayrı kaldığımız annelerimize sevgimizi uzaktan da olsa hissettirelim, görüntülü arayalım, sosyal mesafeli de olsa özlem giderelim. Üstlendiğim görevin sorumluluğu ve mesaisi nedeniyle anne özlemini en yakından hisseden birisi olarak, şehitlerimizin annesini, huzurevlerinde misafir ettiğimiz yaşlılarımızı ve bu güzel şehirde yaşayan her bir anneyi kendi annem gibi görüyor, onların sevgisinin, hayır duasının yaptığım her işte bana en büyük güç ve en önemli dayanak olduğunu unutmamaya çalışıyorum.

Evlatlarını vatan toprağına emanet eden, yürekleri yaralı, gözleri yaşlı, elleri öpülesi tüm şehit annelerimize şükranlarımı sunarken, hayatın tüm güzelliklerine layık olan, baş tacımız annelerimizin Anneler Günü’nü tebrik ediyor, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil