FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 8 Mayıs 2021 317 Görüntüleme

Vali Gökmen Çiçek’ in Kadir Gecesi Mesajı

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Kadir Gecesi münasebetiyle yayımladığı mesajında;

“On bir ayın sultanı Ramazan ayı içerisinde kutladığımız, bin aydan daha hayırlı ve mübarek gecelerin en önemlisi olan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

Kadir Gece’si insanlık için kurtuluş reçetesi olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, Yüce Yaratan tarafından sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir.

Bu mübarek gecenin bin aydan daha hayırlı olduğu bizzat Kur’an-ı Kerim’de ifade edilmiştir. Yüce Allah (cc) bu gecede, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması ve ilahi rızayı kazanmak için bizlere çok önemli bir fırsat sunmaktadır. Bu mübarek gecenin, ülkemize ve milletimize, İslam Âlemine, tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesi en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Afyonkarahisar’lı hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İslam Âleminin Kadir Gecesi’ni kutluyor, böyle müstesna mübarek geceleri ve günleri sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde geçirmelerini Yüce Allah (c.c)’tan niyaz ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil