FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 9 Mayıs 2021 262 Görüntüleme

Vali Gökmen Çiçek’ in Engelliler Haftası Mesajı

Afyonkarahisar Valisi Gökmen ÇİÇEK, ‘Engelliler Haftası’ münasebetiyle mesaj yayımladı.

Vali ÇİÇEK mesajında; “Engellilik, doğuştan olabileceği gibi, hiçbir kimsenin istemediği ve elinde olmayan, hepimizin her an karşımıza çıkabilecek olaylar sonucunda bedensel güçlerimizden birini yitirmemiz olarak tanımlanabilir.

Huzurlu ve güvenli bir toplum olmanın yolu, engelli insanlarımızın, toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür. Engel elde, kolda, gözde değil aslında kalplerde ve vicdanlardadır. Devletimizin aldığı tedbirlerin yanı sıra toplum olarak biz de engelli vatandaşlarımızın haklarına saygı göstermeli, onların sosyal hayatta karşılaştıkları zorlukları ve yaşadıkları sıkıntıları aşmalarına yardımcı olmalı, engelsiz bir yaşam için çalışmalıyız. Afyonkarahisar Valiliği olarak engellilerimizle ilgili yapılabilecek her türlü olumlu çabaları sonuna kadar destekliyoruz. Geleceğe güvenle bakan bir toplumu inşa etmek, hiç kuşkusuz engelli ya da engelsiz ortak umut ve hedefleri paylaşarak birlik ve beraberliği sağlamaktan geçmektedir.

Bizler; Devletimizin temsilcisi olarak, toplumumuzun önemli üyeleri olan engelli vatandaşlarımızın, her bakımdan yetişmeleri ve toplumsal hayata sağlıklı bireyler olarak katılımlarının sağlanmasına yönelik; eğitim, istihdam, sağlık hizmetleri, bakım ve sosyal güvenliğe ilişkin sorunların çözümü için engelli vatandaşlarımıza hayatı daha kolay ve yaşanabilir kılma gayretindeyiz.

Engelli vatandaşlarımızın günlük gereksinimlerinin, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek ihtiyaçlarının karşılanmasında devletimize olduğu kadar, bu ülkede yaşayan herkese önemli görevler düşmektedir. Unutmayalım ki; Engelli bir birey olmak hayatı yaşamaya engel değildir, en büyük sorun engelliye engel olma sorunudur.

Bu anlamlı günün engellilerimizin önlerinde hukuki, sosyal, tüm engelleri kaldırmaya vesile olmasını diliyor, ülkemizde ve ilimiz genelinde yaşayan tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyor, Engelliler Haftasını kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil