FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, İlçeler, Politika 17 Aralık 2020 368 Görüntüleme

Vali Gökmen ÇİÇEK, Frig Vadisine Önem Veriyor.

Vali Gökmen Çiçek, yapılan çalışmalar ile ilgili olarak İnternet Habercilerine, konuyla ilgili bilgiler aktardı.

Vali Çiçek, Ayazin Köyünde Frigya girişinde, Turizm karşılama merkezinde, çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade etti. Söz konusu alanda, Afyonkarahisar’ın marka değeri olan İkbal’in bu alanda olmasını istediğini, İkbal gibi Afyonkarahisar’ın birçok markasının buralarda tesisleşmesini de arzuladığını ifade etti.

Öte yandan Emre gölü civarında çalışmalar yapıldığını da ifade eden Vali çiçek Emre gölü civarında balon turizminin de ön planda tutulması gerektiğini ifade ederek, buraların söz konusu ihalesinde teknik şartnameye, en az 4 Balon uçurulması ya da işletmede balon turizminin de olmasının eklenmesi gerektiğini söyledi.

Frigya’nın son derece önemli bir yere ve konuma sahip olduğunu ifade eden Vali Çiçek, “Afyonkarahisar’ın her noktasından tarih fışkırıyor, Afyonkarahisar kadim ve tarihi bir öneme sahip, bu anlamda ilimizi ön plana çıkarmanın son derece önemli olduğunu vurgulamak, istiyorum “ dedi. Basın mensuplarının da tanıtım konusunda elinden gelen katkıyı sunacağına inandığını ifade eden Vali Çiçek, “basın mensuplarımızda bu konuda özellikle internet medyasına büyük işler düştüğünü” ifade etti. Ayazin’de çok sayıda gün yüzüne çıkması gereken kadetraller, şapellerin olduğunu bu alanların yerleşim alanları içerisindekaybolduğunu ve göze çarpmadığını, bu alanları da ön plana çıkarma çalışmaları yapıldığını söyledi

Bazı mensupları da Frig vadisinde özellikle at turizmi, Balon turizmi, foto safari, Emre gölündeki Gün batımının ön plana çıkarılması konusunda belli zamanlarda, bu önemli konuların öne çıkarılması gerektiğini ifade ettiler. Vali Gökmen Çiçek bu konuda, Valilik olarak, elimizden ne geliyorsa ortaklaşa birlikte şehrin yararına olan her türlü konuda, taşın altına elimizi koymaya hazırız ifadelerini kullandı. Vali Çiçek, en kısa zamanda Frigya’nın bölgenin yıldızı olacağını da sözlerine ekledi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil