FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 10 Kasım 2021 260 Görüntüleme

Vali Çiçek’ten 10 Kasım mesajı

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Çiçek mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

Tarihin akışını değiştiren ve yaşadığı çağa damgasını vuran Atatürk, askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıflarının yanı sıra bilgisi, hoşgörüsü, barışçıl olması, demokrat kimliği ve ileri görüşlülüğü ile tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir önderdir.

Vatanına ve milletine duyduğu bağlılık ve sevgiyle büyük başarılar elde eden Atatürk, cephede büyük zaferlere imza atmış, savaş meydanlarının dışında da büyük düşünür ve devlet adamı kimliğiyle Cumhuriyet’e giden yolun mimarı olmuştur. Yokluğun, esaretin kol gezdiği bir dönemde hem cephedeki askere hem de çaresiz halkına umut olan Büyük Önder, silah arkadaşları ile birlikte üzerinde yaşadığımız bu topraklarda yeni bir gelecek inşa etmiştir.

Bir ulusun kaderine yön veren ve adeta tarihin akışını değiştiren Aziz Atatürk ve silah arkadaşlarının bu topraklarda verilen amansız mücadele ile temellerini attığı Cumhuriyetimiz, genç nesillerle kuşaktan kuşağa taşınarak ebediyete kadar korunacaktır. Cumhuriyetin ve milli mücadelenin tanığı Afyonkarahisar’ın her bir noktasında Gazi Mustafa Kemal’in izi vardır. Atatürk, Kocatepe’de Büyük Taarruz’u sevk ve idare etmiş Şuhut Atatürk Evi’ni Karargâh olarak kullanmış, Şehir merkezinde yer alan Zafer Müzesi’nde ise Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin planını yapmış ve taarruz emrini buradan vermiştir. Mustafa Kemal Atatürk, Milli Mücadele’den sonra 31 kere Afyonkarahisar’a uğramış, 21 Ekim 1925 yılında bir ziyaretinde Afyonkarahisar için “Afyonkarahisar, son büyük zaferin kilidi oldu, esası oldu. Afyonkarahisar, tarihi mücadelemizde unutulmaz parlak bir sayfaya malikidir” ifadelerini kullanmıştır.

Ülkemizin bugün geldiği noktayı, Cumhuriyetimizin sağlam temellerine ve Atatürk’ün Türkiye için çizdiği çağdaş vizyona borçluyuz. Bizler de bugün üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle Atatürk’ün ilke ve inkılaplarıyla aydınlattığı uygarlık yolunda, kararlı ilerleyişimizi sürdürmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu vesileyle Baş Öğretmen, Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını saygı ile yâd ediyor, O’na, Kahraman Silah Arkadaşlarına, Aziz Şehitlerimize ve ebediyete intikal eden Şanlı Gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil