FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 27 Ekim 2021 205 Görüntüleme

Vali Çiçek Hocalar ve Sandıklı’da temaslarda bulundu

Öncelikle Hocalar Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Kaymakam Mustafa Caner Culukar’dan ilçeye dair bilgiler aldı. Ardından Hocalar Kadın Kültür Evi’ni ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Serbest Kürsü’de kadınlarla bir araya geldi. Kadın Kültür Kooperatifini de ziyaret eden Vali Çiçek, üretimi yapılan el emeği birbirinden değerli ürünleri inceledi, üretime eşlik etti.

“Kadın Kütür Evlerine sahip çıkalım”

Kadın Kültür Evlerinin kuruluş amacı ve projenin nasıl başladığına dair bilgiler veren Vali Gökmen Çiçek: “Bu evleri bizler kadın akademisi olarak planladık. Kadınlarımızın her alanda daha eğitimli, daha donanımlı ve bilinçli olmalarını istiyoruz. Özellikle uyuşturucuyla mücadele konusunda eğitimler veriliyor. Lütfen annelerimiz bu konuda da duyarlı olsun. Çocuklarımızı takip edelim. Onların bu zehrin pençesine düşmesine izin vermeyelim. İstediğiniz her konuda en uzman kişilerden eğitimler düzenleniyor. Bu evlere sahip çıkalım. Kadın Kültür Evleri kadınlarımızın evi olarak uzun yıllar hizmet versin” dedi.

İlçeye dair bilgiler aldı

Vali Çiçek’in bir diğer ziyareti Hocalar Belediye Başkanlığına oldu. Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Ali Arslan’dan ilçede yürütülen çalışmalar, genel talepler ve devam eden projeler hakkında bilgiler aldı. Hocalar Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan, doğası, manzarası ve vatandaşlara sunduğu imkânlarla ilçeye ayrı bir hava katan Yavaşlar Devlethan Mesire Alanında da incelemelerde bulun Vali Gökmen Çiçek, çalışmalar hakkında Başkan Arslan’dan bilgiler aldı.

Vatandaşları dinledi

Sandıklı ilçesi Sorkun Köyü’nde de vatandaşlarla bir araya geldi Vali Çiçek. Talepleri dinledi, vatandaşların hal ve hatırlarını sordu. Her türlü ihtiyacınızda her zaman yanınızdayım diyerek vatandaşlarla kısa süreli sohbet etti.

Avcı Köşkü’nü inceledi

Afyonkarahisar’ın nefes alan noktası, doğa harikası Akdağ Tabiat Parkı’na Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü tarafından Avcı Köşkü yapılıyor. Kısa sürede faaliyete geçmesi planlanan köşkte incelemelerde bulunan Vali Çiçek, bilgiler aldı.

Jandarma karakollarına ziyaret

Daha sonra yeşilliklerin içerisinde doyumsuz bir manzara sunan Akdağ Tabiat Parkı’nı ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, vatandaşların daha huzurlu ve güvenli ortamda vakit geçirebilmeleri amacıyla faaliyete geçirilen Jandarma Karakolunda inceleme ve denetlemelerde bulundu. Son olarak Sandıklı Jandarma Karakolunu ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, inceleme ve denetlemelerde bulundu. Görevli personelden asayiş ve huzurun temini noktasında yürütülen çalışmalar konusunda bilgi alan Vali Çiçek, personele kolaylıklar diledi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil