resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Gündem, İlçeler, Politika 1 Şubat 2021 512 Görüntüleme

Vali Çiçek; “2021’de güzel işler çıkaracağız”

Afyonkarahisar İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağan Toplantısı Vali Gökmen Çiçek’in başkanlığında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde yapıldı.

İstihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulmasını, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif işgücü programlarının belirlenmesi, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesi ve değerlendirilmesine yönelik çalışmalar yapmak amacıyla düzenlenen toplantıda, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karakaya, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyeleri, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de hazır bulundu.

2021’de de Güzel İşler Çıkaracağız

Bir önceki toplantıda alınan kararlar ve yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda açılış konuşmasını yapan Vali Gökmen Çiçek: “2020 yılını tüm dünya ekonomisini etkileyen pandemi süreciyle tamamladık. Gerek özel sektör temsilcileriyle yapmış olduğumuz görüşmelerde gerekse ihracat rakamlarına baktığımızda bu rakamlar gösteriyor ki İlimiz 2020 yılında ciddi bir üretim yapmış, istihdam sağlamış ve ürettiklerini de dünyanın dört bir yanına ihraç edebilmiş. 2021 yılında da daha fazla gelişmek adına kamu sektörü ve özel sektör olarak neler yapacağımızı ve istihdamı artırma yolundaki çalışmalarımızı değerlendireceğiz. Vatandaşlarımızı üretime, istihdama daha fazla katmak ve Afyonkarahisar’da işsizliği en aza indirilebilmek için el birliğiyle üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

Toplantının devamında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karakaya tarafından 2020 yılında gerçekleştirilen mesleki eğitim faaliyetleri, işe yerleştirme, işsizlik sigortası işlemleri hakkında bilgilerin yer aldığı bir sunum gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu mesleklerde ve kurul önerileri ile açılması uygun olabilecek mesleki eğitim kursları, işbaşı eğitim programı ile girişimcilik eğitim programları konusunda da görüş ve öneriler değerlendirildi.

Vali Gökmen Çiçek, İŞKUR İş Kulübünce yapılan eğitimlere düzenli olarak katılan Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrencilerinden, Melis Kunduz’a, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İş Arama Servisi tarafından İş Kulübüne yönlendirilen Yalçın Tukmak’a, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrencilerinden Ayşe Hümeyra Özcan’a katıldıkları eğitimden dolayı kitap ve katılım belgesi takdim etti.

Vali Gökmen Çiçek başkanlığında, Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan ile İŞKUR Müdürü Ahmet Karakaya arasında İş Kulübü faaliyetlerinin sunulmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı. Gerçekleştirilen toplantı, 2021 yılında hayata geçirilmesi planlanan istihdam politikaları ve eğitim programları hakkındaki hususların değerlendirilmesinin ardından kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil