FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 6 Kasım 2021 246 Görüntüleme

Uluçay; “Aziz milletimizin namusuna kimse dil uzatamaz”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay şehit ailesine ağza alınmayacak galiz küfürler eden İYİ Parti’nin Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’a çok sert tepki gösterdi.

“Şehitler ve aileleri mukaddes emanetlerdir ve kendilerine saygı göstermek herkesin asli vazifesidir” diyen Uluçay olayın ardından bir video çeken Türkkan’a “Nutuk’u arkana alarak millete nutuk çekmekle her türlü pisliği meşrulaştıracağınızı mı sandınız?” diye sordu. İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın, Bingöl’de esnaf ziyaretleri sırasında şehit ağabeyi Tahir Gümren’e yönelik ağza alınmayacak küfürlerinin ardından Türkiye ayağa kalktı. Türkkan’a bir tepki de AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’dan geldi.

“Şehit aileleri mukaddes emanetlerdir”

Uluçay açıklamasında “‘Atatürk’ün heykelleri yerine bölücü başı bebek katili Apo’nun heykellerini dikeceğiz’ diyen, kurulduğu ülkeyi bölmek isteyen HDP ile ittifak olan, ihanet projesinin İP ayağının milletvekili Lütfü Türkkan’ın şehit abisinin bacısına ettiği galiz küfür her kesimin tepkisini çekmiştir. Şehitler ve aileleri, gaziler bu ülkenin mukaddes emanetlerdir ve kendilerine saygı göstermek herkesin asli vazifesidir. Bunu yapmayıp küfredenler ise derhal istifa etmek zorundadır” dedi.

“Nutuk’u arkanıza alarak her pisliğinizi meşrulaştıramazsınız”

“Özür videosunu izlediğimde ilk dikkatimi çeken arkasına aldığı Nutuk’tur” diyen Uluçay sözlerine şöyle devam etti; Nutuk’u arkana alarak millete nutuk çekmekle her türlü pisliği meşrulaştıracağınızı mı sandınız? Bu aciz şahsın Nutuk’u arkasına alarak açıklama yapması Atatürk’e hakarettir. Her haltı işleyip, akabinde aziz milletimize küfredip Atatürk’ün ardına sığınmak ancak böyle bir müptezele yakışır. Seni; Ne önünde özür videosu çektiğin Nutuk kurtarır, ne de süveter. Özür dilediğin genel bakanın ne der onu da bilmeyiz ama özür yetmez istifa et ve süs köpeğinle boğaz manzaralı konağında yaşa. Mümkünse de Anadolu insanının karşısına çıkma. Çünkü hiçbir zaman duygularını anlayamazsın!

“Aziz milletimizin namusuna kimse dil uzatamaz”

Uluçay, “Yaptığınızdan 83 milyon utanırken sizlerin yüzünde maalesef en ufak bir kızarıklık dahi göremiyoruz. Kaldı ki çektiği videoda özür dilemesi gerektiği şehit yakınından özür dilemek bir yana Genel Başkanından özür dilemesi de ayrı bir rezilliktir. Anlaşılan o ki bu müptezele Genel Başkanı olacak kişi ‘Sen bir video çek ben seni kurtaracağım’ demiş, o da talimatla bu rezil videoyu çekmiştir. Biz ‘siyasetin tek limanı ahlaktır’ derken işte bu tür olayların olmadığı, olmaması gerektiği kanaati ile bu sözlerini ifade etmekteyiz. Aziz milletimizin namusuna dil uzatılan siyasetin ve siyasetçinin önüne geçmek ve dur demek hepimizin vazifesidir. Dili fahiş, zihni kirli sözde siyasetçileri meclise alarak TBMM’nin saygınlığına halel getirilmemelidir!” dedi.

“‘Burası Kürdistan’ diyenlerden korkan acizler şehit ailesine saldırıyor”

Uluçay açıklamasını, “Sizi oylarıyla meclise yollayan halka hizmet için ordasınız. İçi yanan bir şehit abisinin bacısına küfretmek için değil. Siz vekilsiniz, aziz milletimiz asıldır. ‘Burası Kürdistan’ diyene korkularından tek kelime edemeyen zavallı, aciz ve korkaklar, söz konusu şehit ailesi olunca nasıl da zalim bir saldırgan kesiliyor! Aziz milletimiz bunların gerçek yüzünü, korkak, aciz ve ahmak hallerini görmektedir ve gereğini yapacaktır” ifadeleri ile noktaladı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil