FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 4 Haziran 2021 884 Görüntüleme

Üçüncü Ethem Tem Fotoğraf Yarışması

Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Afyonkarahisar Şubesi işbirliğinde düzenlenecek Atatürk’ün Kocatepe’de çekilmiş dünyaca ünlü fotoğrafının da sahibi olan Ethem Tem, fotoğraf yarışmasıyla üçüncü kez anılacak.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafçısı Ethem Tem anısına üçüncüsü düzenlenecek yarışma için başvurular başladı. İlimizin tanıtımını ve özellikle Afyonkarahisar’ın gizli kalmış tarihsel dokusunun gün yüzüne çıkarılmasını amaçlayan Afyonkarahisar konulu yarışma, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu destekleriyle gerçekleştirilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler 15 Ağustos 2021 saat 23:00’e kadar http://www.tfsf.org.tr/ adresinden online başvuru yapabilecekler.

Seçici kurul 20 Ağustos 2021 tarihinde toplanacak olup, dereceye giren eserler 23 Ağustos 2021 Salı günü kamuoyuna açıklanacak. Zafer Haftası kutlamaları çerçevesinde 27 Ağustos Cuma günü düzenlenecek sergiyle görücüye çıkacak eserler için aynı gün ödül töreni düzenlenecek. Yarışmada birinciye 3 Bin TL, ikinciye 2 Bin TL, üçüncüye Bin TL, Ethem TEM Özel Ödülüne ise 3 Bin TL ödül verilirken 20 kişiye de 250’şer lira sergileme ücreti verilecek

.
Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun destekleriyle gerçekleştirilen yarışmada “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kocatepe’deki ölümsüz duruşunu görüntüleyen fotoğrafçısı Ethem TEM adına vurgu yapılarak farkındalık yaratmak adına yarışmanın üçüncüsü düzenleniyor. Özellikle Afyonkarahisar’ın keşfedilmemiş, görüntülenmemiş ve bilinmeyen güzelliklerinin gün yüzüne çıkarılması için fotoğraf severleri yarışmaya davet ediyoruz. Millî Mücadele ve Büyük Taarruz ’un geçtiği alan ve mekânlarda çekilen fotoğraflar “Ethem TEM Özel Ödülü” kapsamında değerlendirilecektir.
Yarışmanın seçici kurul üyeliklerini Burak ŞENBAK-EFIAP/b, Cengiz KARLIOVA-AFIAP, İhsan AKAR-Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü, Mehmet EROL-Afyon Frig Fotoğraf Derneği ve Muzaffer UYAN-Tarihçi/Afyonkarahisar Emekli Kültür Müdürü yapacak.

Afyonkarahisar Belediyesi olarak ilimizin tanıtımı ve fotoğraf sanatına katkıda bulunmak amacıyla tüm sanatseverleri yarışmaya katılmaya davet ediyoruz.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil