FLAŞ HABER:
Ana Sayfa İlçeler 19 Mart 2021 1017 Görüntüleme

Türkiye’nin İlk Garanti Markası “ISCE” Tanıtıldı

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, İlçe Kaymakamı Uğur Kapar, İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, OSB müteşebbis heyeti ve OSB Müdürü Muhammed Bacaksız’ın katılımıyla Türkiye’nin ilk Garanti Markası olan “ISCE – International Stone Certification”ın tanıtımı yapıldı.

Mermerde Yüksek Verim Yüksek Katma Değer Projesi kapsamında mermer sektörü için oluşturulan ve Türkiye’nin ilk Garanti Markası olan “ISCE – International Stone Certification”ın tanıtımı Mermer Akademisinde yapıldı.

Mermer sektörü için oluşturulan Garanti Markası, bu markayı kullanma yetkisine sahip işletmeler tarafından üretilen mallar veya sunulan hizmetlerin belli ortak özelliklerini, kaynağını, kalitesini, bu amaçla kullanılan materyal ve teknikler ile üretim, satış veya sunulma yöntemleri gibi önemli ayırıcı ortak özelliklerini garanti etmek amacıyla kullanılacak.

Tanıtım toplantısı sonrası konuşan İscehisar Belediye BaşkanıAhmet ŞAHİN, İscehisar yıllık mermer üretimi ve ihracatı konusunda Afyonkarahisar ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır. Türkiye’nin ilk Garanti Markası olan “ISCE – International Stone Certification” çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ederim. ” dedi.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil