FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Yaşam 14 Kasım 2021 478 Görüntüleme

Türk Yerel Hizmet-Sen’de seçim heyecanı

Türkiye Kamu-Sen'e Bağlı Türk Yerel Hizmet-Sen Afyonkarahisar ve Uşak Şubesi'nin olağan genel kuruluna tek aday olarak giren mevcut Başkan Mehmet Demir yeniden seçilerek güven tazeledi.

Türkiye Kamu-Sen’e Bağlı sendikaların seçimleri devam ediyor. Türk Yerel Hizmet-Sen Afyonkarahisar ve Uşak Şubesi’nin olağan genel kurulu Derya düğün salonunda yapıldı. Genel Kurula Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, MHP Adana İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Yurdusevimli, MHP İlçe Başkanı Fevzi Kartal, çevre illerin sendika başkanları, Türkiye Kamu-Sen’e Bağlı Afyonkarahisar sendikasının şube başkanları, Belediye Başkanları, Türkav Şube Başkanı Ahmet Nal ve çok sayıda sendika üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan kurul divan heyetinin seçilmesiyle devam etti. Divan Başkanlığına Selçuk Diker, üyeliklerine ise Selami Küçükoğlu ve Mehmet Ali Öztürk seçildi.

İhanetle adı anılmadı, bölücüyle yan yana durmadık”

Genel kurulda ilk konuşmayı Türk Yerel Hizmet-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Demir yaptı. Demir, “Genel Kurullar bizim toyumuzdur, düğünümüzdür. 29 yıldır

sarsılmaz bir inanç ve kararlılıkla verdiğimiz hak mücadelesinde, bir Genel Kurulumuzu daha gerçekleştirmenin gururu içindeyiz.

Bizim ilkemiz önce ülkemiz dedik. Kuruluş felsefemizden ayrılmadık, ana damarlarımızdan sapmadık. Çünkü kurulduğumuz günden bugüne kadar millet sevgisinden, vatan sevdasından ve hizmet aşkından bir an dahi ödün vermedik. Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerinden

Türk Devletinin ülkesi milleti ile bölünmez

bütünlüğünden Atatürk ilke ve İnkılaplarından asla taviz vermeyen bir yol çizdik kendimize.

Kamu çalışanlarının haklarının korunup

geliştirilmesi, daha güzele ulaştırılması için var

gücümüz ile çalıştık. Güçlü Sendika Güçlü Memur dedik. Bu yolda Sendikal Hareketi Temel hedefinden saptıracak her türlü suistimalin karşısında durduk. Allah’a şükürler olsun ki, 29 yıldır, Türk Yerel- Hizmet-Sen denince akla hep vatan, millet, hak ve mücadele geldi. İhanetle adı anılmadı, bölücüyle yan yana durmadı. Bir kez olsun memuru satan, sarı sendika olmadı ve

Ne mutlu bizlere ki, hiçbir eylem ve söylemimizde milli manevi değerlerimizle ters düşmedik. Yüreğimizdeki bayrak sevdasını, logomuzun tam ortasına işledik” dedi.

“Bu bir bayrak yarışıdır”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Bu bir bayrak yarışıdır. Aldığımız bayrağı yaptığımız görevi günü geldiğinde kendimizden daha emin bildiğimiz ancak kendi istekleriyle aday olmuş arkadaşlarımıza devir meseledir.  işte bugünlerde sendikalarımızın genel kurullarını gerçekleştiriyoruz. Bazı arkadaşlarımız görevlerine devam ederken bazı arkadaşlarımızda bayrak devri yapmaktadırlar. İşçi sendikalarımız ile başlayan faaliyetlerimiz 1992 yılında genel merkezimizin nezaretinde memur sendikaları da kurmuştur. Türk Kamu-Sen’in şemsiyesi altında bulunan tüm memur sendikası arkadaşlarımızın elbette ki hak edilmişleri ve kendilerine verilmek üzere söz verilmiş ve yaşamsal değerlerinde kaliteyi artıracak çalışmalar yapılmaktadır. Ancak bir şey de ifade etmek istiyorum. Siyasi düşünce ile gelecek kaygısıyla sendikaların birbirlerine çekişme haline getirilmesi insanlarımıza ayrıştırmadan öte hiçbir şey kazandırılmıştır. Bu sendikal faaliyetlere üye olan arkadaşlarımız zaman zaman bazı çevrelere maruz kalması bizleri de derinden üzmüştür. Göreve seçilen başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun diliyorum” dedi.

Mücadelemiz devam edecek”

Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz ise  toplu sözleşme ve yetki sürecinde yaşanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Yorulmaz, ”Yaşayabileceğimiz bir ücretin alınması noktasında da hep birlikte mücadelemizi sınırsız ve sonsuz dönemsel olarak değil her dönem devam ettireceğiz. Türkiye Kamu-Sen Türk Yerel Hizmet Sendikamız sendikacılıktan öte çalışanlarının hak ve menfaatlerini hem koruması hep iyileştirmesinden öte Devletimize ebet müddet Turan Ülküsü ideali olan, kızıl elma idealisti olan bir büyük ailenin mensupları olarak; ülkemizin zor günlerinde kemer sıkma noktalarında külfetine ortak olan ama milli gelirden hak ettiği payı alınması noktasında da kurulduğumuz günden bugüne kadar mücadele vermekte olan kuruluşuz” dedi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil