FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, İlçeler, Politika 24 Temmuz 2020 304 Görüntüleme

Türk basınında sansürün kaldırılmasının 112. yılcdönümü

Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği Dernek Başkanı İsmail Ögeday, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeni ile, bir açıklama yaptı.

Ögeday yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi,

“Türk basınında sansürün kaldırılmasının 112. yıldönümünü kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

Afyonkarahisar’da her türlü zor şartlara rağmen bu önemli görevi büyük fedakârlıklar göstererek üstesinden gelen değerli basın mensubu kardeşlerimin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

24 Temmuz günü gazeteciler açısından anlamlı bir gündür. Halkın gören gözü, işiten kulağı olan gazeteciler, toplumun temel yapı taşlarının başında gelir.

Eğer bir yerde gazeteci yoksa basın mensubu yoksa orada ne demokrasiden söz edilebilir, ne de özgürlükten. Basın mensupları insanların en önemli ihtiyacı olan haber alma işlevini yerine getirerek, topluma büyük bir yarar sağlamaktadır.

Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği olarak, yerel basına büyük önem veriyoruz. toplumu ilgilendiren her türlü konuyu, insanlarımıza anlatacak, yaşananları halka ulaştıracak yerel basındır.

Sadece yapılan değil yapılmayanları da gündeme getirerek, topluma yön göstermeleri de son derece önemlidir. Yalnız yerel basın mensuplarımızın yaşadığı ekonomik sıkıntıları giderecek, önemli çalışmalar yapmak gerekmektedir. 

Bir kez daha tüm basın mensuplarımızın ve özellikle yerel basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, saygılar sunarım.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil