FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 12 Mart 2021 558 Görüntüleme

Tomografi Çektirmeye Gitti Az Kalsın Elinden Oluyordu

Afsü Araştırma Hastanesinde 11 Mart 2021 tarihinde saat 10:00 civarı ilaçlı tomografi çekimi sırasında, çekim yapan görevlinin ilgisizliği ve dikkatsizliği yüzünden, Nuray Yılanlı isimli hastanın damarı patladı.

Nuray Yılanlı isimli hasta ne kadar bağırsa da, çırpınsana görevli görmemiş makine ilaç vermeye devam etmiş. Verilen ilaç deri altına gittiğinden dolayı hastanın eli balon gibi şişmiş. Görevli çekim sırasında böyle vakaların olabildiğini söylemiş, hasta ve yakını acile gitmek istese de müsaade edilmemiş ve herhangi müdahale de yapılmamış sadece alkollü pamuk kapatılarak şişliğin 2 saatte kadar ineceği söylenip eve gönderilmiş.

Olaydan 12 saat geçmesine rağmen yara daha kötüye gittiği için Afyonkarahisar devlet hastanesine gittikten sonra tekrar Afsü Hastanesine sevk edilen hasta 1 gece hastanede kaldıktan sonra sabah 09:00 sırasında ameliyata alındı.

Konu ile ilgili olarak, Yılanlı “Beni bu hale getirenlerden şikayetçiyim. Benim elimin ne olacağı belli değil. Şimdi iki elimi birlikte kullanamıyorum bu durum beni çok mağdur etti. Gelip bir özür bile dilemedi, birde canın çok azmış diyerek beni rencide etti. Herkes hata yapabilir maalesef böyle hatalar yüzünden insanlar mağdur oluyor yaşam kalitesi düşüyor. “diye konuştu.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil