resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Politika 30 Kasım 2021 108 Görüntüleme

Taytak özel eğitim merkezi kurucularını ağırları

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki makamında Afyonkarahisar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri Kurucularını ağırladı.

Afyonkarahisar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucuları, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ı Meclis’te ziyaret etti. Ziyarette, Kardelen Kaya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucuları Hasan Kaya ve Hatice Kaya, Çay Doruk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Ecel Seçer, Can Yetkin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Gürcan Şensoy, Değişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Volkan Avcı, Vefa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Mustafa Alataş ve Dinar Renk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Burak Mehmet Öztürk, sorunlarını ve taleplerini ilettiler.

“Taleplerini takip ederek kurumlarda yaşanan problemler için destek olacağım”

Afyonkarahisar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucularına ziyaretten dolayı teşekkür eden Milletvekili Taytak, “Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, özel eğitime gereksinimi olan bireylerin gelişim özelliklerini, eğitim durumlarını ve eğitim gereksinimlerine göre bireysel ya da grup eğitimi veren yerlerdir. Özel eğitimin en temel amaçlarından biri de engelli bireylerin bağımsız yaşam becerilerini desteklemek ve bireylerin sosyalleşmelerini sağlamaktır. İnsan doğumundan itibaren varlığını bir toplum içinde bulur. Toplumdaki her birey gibi, engelli bireyler için de eğitim ve rehabilitasyon olanaklarının sağlanması önemlidir. Özel eğitim sektörü günümüzde 425.000 engelli bireyin eğitim aldığı, 47.000 personelin istihdam edildiği, 800.000 engelli bireyin de rehabilitasyon sürecini başarıyla tamamlayarak topluma kazandırıldığı model ile örnek bir modele dönüştürülmüştür. Taleplerini takip ederek kurumlarda yaşanan problemler için destek olacağım” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil