FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 7 Kasım 2021 208 Görüntüleme

Taytak, Bakan Bilgin’e müjdeli haberler için teşekkür etti

2022 yılı bütçesinin Plan ve Bütçe Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bütçesinde konuşan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, asgari ücret ve 3600 ek gösterge düzenlemesi ile birlikte sözleşmeli kamu personelinin kadroya geçişiyle ilgili müjdeli haberler için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e teşekkür etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçesinin hayırlı olmasını dileyen MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yönetimi ile açıklanan Ekonomik istikrar kalkanı paketinin önemine değindi. Taytak, “Dünyamız 2.Dünya savaşı sonrası görülen en büyük küresel kriz ile karşı karşıyadır. Covid-19 pandemisinin yol açtığı çok boyutlu ve derin etkileri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yönetimi ile 18 Mart 2020 tarihinde açıklanan ‘Ekonomik istikrar kalkanı paketi’ gelir kaybına uğrayan kesimler için kredi kanallarının esnetilmesi, işsizliğin önüne geçmek için kısa çalışma ödeneği yöntemleri, istihdamı korumaya ve artırmaya yönelik yapılan düzenlemeler, işçilerin iş sözleşmeleri işveren tarafından feshedilmemesi düzenlemeleri, vergi ve sigorta primlerinin ertelenmesi, borç yapılandırılmaları, teşvikler, destekler ve yardımlar ile aldığı etkili kararlar ve yaptığı çalışmalar ile sağlıklı bir işleyişin sürdürülmesini sağlamıştır”

Taytak, “Kadınlar toplumun mimarıdır”

Kadınların istihdama katılması toplumsal kalkınmada çok önemli bir etken olduğunu söyleyen Taytak, “Kadınlar toplumun mimarıdır. 2021 Ağustos ayı itibariyle kadınlarımızın işgücüne istihdam oranı 27.5 düzeyindedir. Kadınlarımızın istihdama katılması toplumsal kalkınmada çok önemli bir etkendir. Bu anlamda artırılacak kadın istihdamı ile çift kazananlı hane modeline geçilecek, hanelerin gelir düzeyi yükselecek, kadınlarımızın yaratıcılıkları, yetenekleri geliştirilecek ve yoksulluk riski azalacaktır”

Taytak, “Bakan Bilgin’in asgari ücret açıklamaları pek çok çalışanımıza umut olmuştur”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in, ‘Enflasyon karşısında emeği koruyacak asgari ücret düşüncesiyle hareket ediyoruz’ açıklamasını da değerlendiren Taytak, “Ülkemizde ekonomik soruların başında enflasyon gelmektedir. Çalışanlarımızın, emeklilerimizin ve asgari ücret ile çalışan vatandaşlarımızın maaşlarında artış yapılırken enflasyon hususunun dikkate alınması önem arz etmektedir. Sayın bakanımızın bugünkü açıklamaları pek çok çalışanımıza umut olmuştur. ‘Enflasyon karşısında emeği koruyacak bir asgari ücret seviyenin belirlenmesi düşüncesiyle hareket ediyoruz’ açıklamasını çok değerli bulduğumu belirtiyor, kendisine bütün çalışanlarımız adına teşekkür ediyorum”

Taytak, “Bakan Bilgin 3600 ek gösterge için müjdeyi verdi”

3600 ek gösterge için çalışmaların başladığını da belirten Taytak, “Yine Sayın Cumhurbaşkanımızın, ‘2022 yılında 3600 ek gösterge için düzenlemeler yapacağız’ müjdesi ile ilgili olarak ise yine Sayın Bakanımız 3600 ek gösterge için çalışmalara başladıklarını, sendikalar ile birlikte ortak çalışmalar yürüteceklerini, 3600 ek göstergenin kapsam ve maliyetlerini çalıştıklarını belirtti. Ben Sayın Bakanımıza kamuda çalışanlarımız adına çok teşekkür ediyorum. İdari, mali ve sosyal haklar yönünden sağlanacak bu çalışmaların, çalışanlarımızın motivasyonunu artıracağını ve başarılarını olumlu etkileyeceğini düşünüyorum”

“Sözleşmeli kamu personelinin kadroya geçişiyle ilgili çalışmalar sürüyor”

Sözleşmeli kamu personelinin kadroya geçişiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü de belirten Taytak, çıraklık ve staj sürelerinin emeklilik hizmetlerine sayılmasıyla ilgili gelen talepleri de iletti. Taytak, “Sözleşmeli kamu personelinin kadroya geçişiyle ilgili isteyen sözleşmelilerin kadro hakkına sahip olması konusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten bakanımız, kamuda sözleşmeli çalıştırılması uygulamalarının gözden geçirildiğini yansıtmıştır. Son olarak, çıraklık ve staj sürelerinin emeklilik hizmetlerine sayılması konusunda da pek çok talep almaktayız. Çıraklık ve staj sürelerinin hizmetten sayılması mesleki eğitimin özendirilmesine katkıda bulunacaktır”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

EKREM GÜLGÜN KÖŞE YAZISI

EKREM GÜLGÜN KÖŞE YAZISI

Hazır Site apk Uzman Tescil