FLAŞ HABER:
Ana Sayfa İlçeler 30 Mayıs 2021 257 Görüntüleme

Şuhut Millet Bahçesinde İlk Fidan Toprakla Buluştu

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un hayalim dediği Şuhut Millet Bahçesinde ilk fidan toprakla buluştu. Sahada devam eden çalışmaları incelemek ve bir dizi açılışlar yapmak için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Afyonakarahisar’a geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Afyonkarahisar İl Genel Değerlendirme Toplantısına katılan Bakan Kurum yoğun programı ve Covid-19 tedbirleri kapsamında Şuhut Millet Bahçesinin ilk fidanını toprakla buluşturma ve temel atma törenine telekonferans yöntemiyle katıldı.

Şuhut’ta düzenlenen törene Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut Kaymakamı Erkan Kaçmaz,Ak Parti Şuhut İlçe Başkanı İnş. Müh. Ali Diren, İl Genel meclisi üyesi Umut Eroğlu,Şuhut Jandarma Komutanı Teğmen Hasan Yassıkaya, Şuhut Emniyet Müdürü İbrahim Dağaslan,Daire amirleri, Şuhut Belediyesi personelleri,ihaleyi üstlenen firma yetkilisi Mert Ali Coşkun Artuk ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Canlı bağlantıda ilk olarak konuşan Bakan Kurum ”140.000 m2 alana sahip olacak olan Şuhut Millet Bahçesini bölgenin ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarladık. Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’u tebrik ederim çok güzel bir yer tespit etmişler. Şimdiden Şuhut’a ve Afyonkarahisar’a hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim” dedi. Bakan Kurum sözü Şuhut Kaymakamı Erkan Kaçmaz’a bıraktı. Kaymakam Kaçmaz da yaptığı açıklamada emeği geçen herkese teşekkür etti.

Son konuşmacı olarak Başkan Bozkurt ”Zafer meşalesinin yakıldığı, şahitler ve şehitler diyarı Şuhut’umuzdan tüm haziruna saygı ve sevgilerimi sunarak hepinizi Allah’ın selamı ile selamlıyorum. Bugün Şuhut’un çehresine ve vizyonuna vizyon katacak yaklaşık 25 milyon tl lik mega projemiz Şuhut Millet Bahçesinin ilk fidanını toprakla buluşturmak için birlikteyiz. Ben başta Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a siz değerli Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Orman ve Su işleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Afyonkarahisar Milletvekillerimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’e, İl Başkanımız Hüseyin Ceylan Uluçay’a, Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek’e, Şuhut Kaymakamı Erkan Kaçmaz’a ve benden desteklerini hiç esirgemeyen, projede çok büyük emekleri olan Şuhut Belediyesi aileme teşekkür ediyorum. Projemiz herhangi bir aksilik olmazsa şubat ayının sonunda tamamlanacak. Telekonferasın diğer ucunda bulunan tüm büyüklerimizi Covid-19 salgınının kısa sürede bitmesi temennisiyle açılışa bekliyoruz. Tekrar tekrar şükranlarımı sunarak ilk fidanımızı dikerek Şuhut Millet Bahçesinin temellerini atıyoruz” dedi.

Gerçekleşen telekonferans görüşmesinin ardından ilk fidan toprakla buluşturulduktan sonra tören son buldu. Başkan Bozkurt tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür etti.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil