FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 1 Mart 2021 288 Görüntüleme

Soner Gürsan’ dan Köşe Yazısı

Neredesin Ey vicdan ?
Söz konusu memleket olunca taşın altına elimizi koymak lazım. Şöyle bir bakıyorum da Afyonkarahisar’da köşe taşı diye tabir edilen birkaç kişi var. Köşe taşı ne demek ? Köşe taşı yük alan açık kapatan, işin yükünü omuzlayan demektir.

Pardon bunlar köşe taşı değil olsa olsa bunlardan başka bir şey olur. Bunlardan bir kaçından bahsetmek istiyorum. Bu adamlar Yıllardır, memleketin kilit noktalarında, tabir yerindeyse musluğun başına oturmuş suyun tamamını tüketme derdindeler. Ama memleket için ne yaptınız? Diye sorsan ortada bir şey yok. kimler bunlar? ATSO yani Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, malum yıllardır hep aynı adamın tekelinde dönüyor. Özellikle şu pandemi döneminde ekonomiyle alakalı olarak, Afyonkarahisar’ın ihracaat ve ithalat sıralamasını belli aralıklarla duyurmaktan başka, bir faydası yok. Yahu esnaf pandemi döneminde batmış kepenk kapatmış arkadaş, sen hala neyin kafasını yaşıyorsun.

Bu ticaretle uğraşanlara ne yaptınız Allah aşkına bu zamana kadar? Yani tabir yerindeyse ne ölüye faydanız var, ne de diriye. Diğer bir kurum ESOB yani Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği bu birliğe bağlı 39 tane oda var. Başında bulunan, muhterem zat habire bu odaların mamasını yiyor, ama iş esnafın sıkıntısına, esnafın durumuna gelince ortalıkta bu muhteremi mümkün değil göremezsiniz.

Acaba oturduğunuz koltuğun üzerinde bıraktığı vebalin farkında mısınız ? diye soruyorum buradan bu koltuğuna çakılıp, kalan bu iki oda başkanına. Lüks araçlarla ortalıkta dolaşmanın, dönmenin ne anlamı var ? Devlet büyüklerinden birisinin Afyonkarahisar’a geldiğinde 25 bin liralık pankart yaptırıp hoş geldiniz diye yazdıracağına, esnafın derdine biraz olsun çare ol.
Beyaz mercedese binmeyle bu işler yürümüyor maalesef. Esnaflar batık bir halde, icra evraklarıyla uğraşırken, bu durumu içinize sindirebiliyor musunuz ? Diğer bir husus Afyonkarahisar’da kent Konseyi denen bir konsey kurulu, bu konsey Allah aşkına ne iş yapar? Ya da neye yarar, görevi nedir ? Birisi bana açıklasın.

Buralara konseye komisyon kurup ve başkan seçmeyle, Afyonkarahisar için ne yaptınız ? Sizin göreviniz Afyonkarahisar’ın Vizyonu ile ilgili olarak proje üretmek sorun çözmek değil mi? Yoksa ben mi yanlış biliyorum, birileri beni lütfen dürtsün. Afyonkarahisar eğitim, seviyesinde resmen fiyasko yaşıyor, Afyonkarahisar için yapılacak olan projelere ne oldu ? Suya düştü de bizim mi haberimiz yok ? Lafla peynir gemisi yürümüyor beyler.

Allah rızası için elinizi vicdanınıza koyup bir düşünün yeter artık. Afyonkarahisar her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Allah tan ki sayın Valimiz Gökmen Çiçek var, o da olmasa Afyonkarahisar’a çivi dahi çakamayacaksınız. Onun yaptığı projeler sayesinde, sizin açıklarınız kapanıyor, bilmem farkında mısınız ? Sayın Valimizin gölgesinden çıkın artık, biraz iş yapın bizden söylemesi böyle giderse ki gidiyor o koltukları daha çok ararsınız. Sevgilerimle…

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil