FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 23 Ağustos 2022 53 Görüntüleme

Sokak hayvanı popülasyonu kontrol altına alınıyor

Afyonkarahisar Belediyesi, sokaklardaki sahipsiz hayvanların gerekli tedavilerini yapıp, kısırlaştırmalarını tamamlayarak sahipsiz hayvan popülasyonunu kontrol altına almayı sürdürüyor.

Bu kapsamda yeni bir iş birliği protokolüne daha imza atıldı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay arasında protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği uhdesinde devam eden sahipsiz sokak hayvanlarını kısırlaştırma projesi ile tüm il genelinde kısırlaştırma çalışmaları devam ediyor. Can dostlara sahip çıkarak onları koruma altına aldığımız projeler kapsamında bu kez de Organize Sanayi Bölgesinde bulunan sahipsiz sokak hayvanları için Afyonkarahisar Belediyesi, Çevre Hizmetleri Birliği ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol ile sahipsiz hayvanlarımızın kısırlaştırılması, aşılanması, küpe ve mikroçip takılarak kayıt altına alınmasıyla popülasyondaki artışın önüne geçilmesi, kontrol ve takibi hedefleniyor.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil