Ana Sayfa Gündem 5 Mayıs 2021 286 Görüntüleme

Semt Pazarları 8 Ve 15 Mayıs’ta Açık Olacak

 İçişleri Bakanlığı son yayınladığı genelgede “tam kapanma” dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında pazar yerlerinin açık olacağını duyurdu.

SADECE YAŞ SEBZE-MEYVE VE FİDE SATIŞINA İZİN VERİLECEK

Bu kapsamda Afyonkarahisar Belediyesi de gerekli hazırlıklarını tamamladı. Bakanlıkça yayımlanan genelgede, mevsimsel etkiler nedeniyle ürün arzında yaşanan artış, ürünlerin saklama zorluğu ve raf ömürlerindeki kısalık nedeniyle çiftçiler tarafından üretilen tarımsal ürünlerin (yaş sebze-meyve) zayi olabileceği yönünde tespitler bulunduğu ve bu nedenle yeni kararların alındığı yer aldı.

GÜNÜ GEÇMEMİŞ FAALİYET BELGESİNE DİKKAT!

Buna göre, tam kapanma döneminde 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak. Vatandaşların yaş sebze/meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın pazar yerine gidip gelebilmelerine izin verilecek. Pazar yerlerinde temizlik ürünleri, giyim, zücaciye, oyuncak, süs eşyası, çanta gibi ürünlerin satışına izin verilmeyecek. Ayrıca pazaryerinde tezgah açacak esnafınGÜNÜ GEÇMEMİŞ faaliyet (mesleğini gösterir) belgeleri muhakkak bulundurmaları gerektiği bildirildi.

 

SIKI DENETİM OLACAK

Pazaryerlerinin açık olacağı günlerde Belediyemiz Zabıta ekipleri ve diğer kamu kuruluşları da her türlü tedbiri alarak açık olacak pazarların denetimini yapacak. Zabıta ekiplerimiz vatandaşlarımızdan maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmeleri gerektiğinin önemine dikkat çekti.

8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri açık olacak Pazarlarımız

 

PAZAR YERİ ADI

1-Ataköy Semt Pazarı

2-Çavuşbaş Semt Pazarı

3-Fatih Semt Pazarı

4-Fuar Alanı Pazar Yeri

5-Harbiş Semt Pazarı

6-Karşıyaka Semt Pazarı

7-K. Kapalı Pazar Yeri

8-Mareşal Pazar Yeri

9-Mecidiye Semt Pazarı

10-Sahipata Semt Pazarı

11-Uydukent Semt Pazarı

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil