FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 10 Kasım 2021 689 Görüntüleme

Sancar KARHAN’dan 10 KASIM mesajı

Güç Birliği Partisi Denetleme Kurulu Başkanı ve Ülkemizin Güzide İş Adamlarından Sancar KARHAN 10 Kasım münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

 

KARHAN mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikal edişinin 83. Yıl dönümünde hasret ve kederle yad ediyoruz.

Köhnemiş düşüncelerle yönetilip, Türklükten uzak, dindarlık adı altında Arap esintileriyle süslenip özünü kaybeden tarihe altın harflerle yazılmış koskoca bir imparatorluğun her karışı işgal edilmişken ortaya çıkan Yüce Kahramanımız ATATÜRK; ‘O’ öyle bir liderdi ki aldığı her nefesle efsaneler yarattı. Eşsiz komutanlık dehası ile ilkin yurdu itilaf devletlerinin elinden kurtarırken, savaşçı ruhuyla başlattığı, tarihte bir eşi olmayan kurtuluş mücadelesiyle tüm dünyayı dize getirdi. Aslında asıl savaşı bundan sonra başlatarak köhnemiş zihniyetlerin kökünü kazıyıp koca bir imparatorluğun yıkımına sebep olan şeyleri temizleme mücadelesine girişmiş, yaptığı Cumhuriyet Devrimi ve inkılaplarıyla ilelebet kalıcı bir vatanı bize armağan etmiştir. Bu öyle kolay bir mücadele değildir. Ülke gerici zihniyet ve dinden nemalanan (bugün bile onların esintisiyle var olmaya çalışan) yobazlar tarafından yönetilmişti yüzyıllarca. Bunu yıkabilmek cesaretten öte ileri görüşlü keskin bir zekâ ve sağlam dirayet gerektirmekteydi, zorluklara göğüs germek yerine kendi imparatorluğunu kursaydı bu kadar zorlanmayacaktı bekli de. Ama o dünya tarihinin eşsiz lideri olarak çağdaş, modern ve tam bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmak için tüm hayatı boyunca mücadele ederken, bir çok iç ve dış mihraklarla savaşını sürdürdü. Onlarca isyanlar gördü, birçok iftiralara ve ihanetlere maruz kaldı ama yılmadı, yıkılmadı. Her savaşından galip çıkarken bedenini hoyratça kullandı vatanı uğruna. Hasta yatağında yorgun ve bitkin halde yatarken vatanım ve milletim için ne yapabilirsem kardır diyerek canını hiçe sayan bir liderdi O. Ne mutlu bize ki  düşmanlarının bile saygı ile andığı dünyanın hemen hemen her ülkesinde heykeli ve vecizeleri bulunan bir kahramanımız var olmuş ve sonsuza kadar, armağan etmiş olduğu Cumhuriyet ile payidar olacak bize bir vatan bırakarak ebediyete yürümüş bir kahramanın torunları olmaktan dolayı ne kadar gurur duysak azdır. 10 Kasım 1938 günü bir İtalyan radyosundan şu anons geçilmiştir. ‘Sezar, Napolyon ayağa kalkın! büyüğünüz geliyor. ATATÜRK’. Bu gururla birlikte seni hasretle yad ediyor, sonsuz saygı ve sevgiyle seni anıyoruz. Yerin Peygamber Efendimize komşu olsun” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil