FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Sağlık 5 Kasım 2021 202 Görüntüleme

Sağlık personeline yenidoğan eğitimi verildi

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi tarafından organize edilen, yeni doğan canlandırma (NRP) eğitimi yapıldı.

Yenidoğan ile ilgili bütün personelin eğitim alması hedefi güden eğitimler, yıl içinde farklı dönemlerde, ihtiyaca binaen yapılıyor. Eğitimlere hiç eğitim almamış personelin yanı sıra daha önce sertifika almış olan personel de tazeleme eğitimi için katılıyor.3 gün süren NRP eğitimi 2021 yılının son eğitimi oldu ve 7 tazeleme, 67 ilk olmak üzere 74 personel katıldı. Eğitime, İl genelinde hizmet veren bütün sağlık kurumlarından (kamu, üniversite, özel vb.) personel alınıyor. Her eğitimde farklı eğitim ekipleri görev alabiliyor.

Bu yılın son eğitiminde, eğitim sorumlusu olarak Hemş. Nazmi Kanat yer alırken ekipte; Prof. Dr. Afşin Kundak (AFSÜ), Doç. Dr. Ferit Kulalı (AFSÜ), Yenidoğan Uzm. Dr. Yasemin Şenel (Medipol Üniversitesi Pendik Hastanesi), Çocuk Hast.ve Sağ. Uzm. Dr. Ebru Elmas (Konya Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hast), Dr. Nihan Yerlikaya (15 No.lu ASM), Ebe Nalan Özer ve Hemş. Ebru Uzar (Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü) görev aldı.

Ön test ile başlayan eğitim sonunda uygulamalı ve teorik olarak sınav yapılarak başarılı olanlara sertifikaları da törenle verildi. Törene İl Sağlık Müdürü vekili Uzm.Dr. Mehmet Pala, Müdürlüğümüz başkan ve başkan yardımcıları, şube müdürleri, özel hastane yöneticileri ve görevli personel katıldı. Uzm.Dr. Mehmet Pala kısa bir kapanış konuşması yaparak söz konusu eğitimin öneminden bahsedip bütün katılımcılara ve emeği geçen personele teşekkür etti ve hayırlı olması dileklerini sundu. Eğitimin değerlendirmesini içeren sunum, eğitim sorumlusu Hemş. Nazmi Kanat tarafından yapıldıktan sonra katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil