resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Gündem 12 Kasım 2021 186 Görüntüleme

“Paramız olsa zaten taksitlerimizi öderiz”

Afyonkarahisar’da birçok kişiyi ev sahibi yapan TOKİ, pandemi sürecinde konut taksitlerini ödeyemeyen vatandaşlara, ihtar çekmeye başladı.

Noter aracılığı ile gönderilen ihtar mektuplarında, TOKİ taksitlerini ödeyemeyenlerin anlaşmalarının feshedileceği ve konutlarının elinden alınacağı bildirildi.

Üsküdar 6. Noter aracılığı ile gönderilen ihtar mektubunda, birikmiş taksitlerin faizleriyle birlikte 30 gün içerisinde ödenmesi, borçların ödenmemesi halinde 15 gün içerisinde konutun boşaltılarak anahtarının teslim edilmesi istendi.

Ayrıca, bugüne kadar ödenen taksit tutarlarının faizsiz olarak, bugüne kadar konutların belirlenecek kira bedelinin hesaplanarak düşüleceği, ödenen miktarın kira bedelini karşılamaması halinde icra yoluyla tahsis edileceği, icra masraflarının da borçludan tahsis edileceği bildirildi.

Kendilerine gelen ihtar mektubunu alan TOKİ sakinleri, pandemi nedeniyle işlerinin bozulduğunu ve birçok kişinin işinden olduğunu belirterek, bu konuda TOKİ’nin vatandaşlara yardımcı olmalarını istediler.

“Paramız olsa zaten taksitlerimizi öderiz” diyen TOKİ sakinleri, “Salgın nedeniyle işimizden olduk, çalışacak durumumuz kalmadı. Bırakın taksitlerimizi ödemeyi yiyecek ekmek bulma konusunda zorlanıyoruz. Gönderilen ihtarda ödediğimiz taksitlerin de kiraya sayılacağı söyleniyor, ödeyemezsek 15 gün içinde boşaltmamız isteniyor. Bu kış kıyamette ne yaparız nasıl boşaltırız, aylık taksitleri ödeyemezken toplu parayı nasıl öderiz bilmiyoruz. Bu konuda bize yardımcı olmalarını bekliyoruz” diye konuştular.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil