FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Magazin, Politika, Reklamlar 21 Haziran 2020 316 Görüntüleme

Özkaya ve Yurdunuseven den babalar günü mesajı

Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya Babalar Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Özkaya yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Türk toplumunun sevgi, saygı, hoşgörü gibi üstün değerlerle donatılmış bir aile yapısı vardır. Bu yapının temel direği de babadır.

Kuran-ı Kerim’de “Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi ve anne babanıza iyi davranmanızı emretti. Onlardan biri veya ikisi senin yanında yaşlanırsa onlara öf bile deme! Onları azarlama! İkisine de gönül alıcı güzel sözler söyle.” (Diyanet İşleri Başkanlığı Meali, İsra: 23) buyrularak sevgi ve saygıda kusur etmememiz, onların gönlünü her zaman hoş tutmamız gerektiği emredilir.

Bu anlayışla bin bir emekle yetiştirdikleri değerli evlatlarını vatanımız için feda eden aziz şehitlerimizin babaları ve maddi ve manevi fedakârlıklar göstererek çocuklarına hayatları boyunca destek olan babalarımız sadece bir gün değil, yılın her gününde sevgi ve saygıyla anılmalı gereken ilgi ve hürmet gösterilmelidir.

Ayrıca bu anlamlı günde, babasız büyümek zorunda kalan yetimlerimize sahip çıkılmasının, onların yüzlerinin güldürülmesinin de önemli olduğuna inanıyorum.

Çocuklarını sevgi ile büyüten, tecrübeleri ile onlara her zaman yol gösteren, evlatlarına en iyi yaşam koşullarını sunmak için çabalayan tüm babaların Babalar Günü’nü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayat diliyorum.” Dedi.

Ardından Ak Parti Afyonkarahisar Milletveklili İbrahim Yurdunuseven’de bir mesaj yayınladı. Yurdunuseven’de şu ifadelere yer verdi;

“Toplumumuzun en temel yapısı olan ailenin, değerlerinin korunmasında, paylaşma, sorumluluk, sevgi, saygı, otorite gibi hayati değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasında belirleyici rol üstlenen babadır.

Çocukları geleceğe güvenle hazırlayabilmek için özveriyle çaba harcayan babalarımızın çocuklar üzerinde hakkı büyüktür. Bu nedenle, üzerimizde hakkı olan anne ve babaların rızasını kazanmak, her zaman vefa göstermek her evladın önceliği olmalıdır.

Aile için her türlü fedakarlığı üstlenen, her türlü çileye göğüs geren, ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babaların, sadece bu özel günde değil her zaman gönlünü hoş tutmak, onlara karşı sevgi,saygı ve vefa duygusunun bir gereğidir.Hayatı boyunca maddi-manevi bütün imkanlarını ailesi için seferber eden, tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan tüm babaların Babalar Günü’nü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu, uzun yıllar diliyorum” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil