resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Gündem 16 Haziran 2022 34 Görüntüleme

Olimpik yüzme havuzu tadilatı sürüyor

İl Özel İdaresi’nden Afyon Belediyesi’ne tahsis edilen Olimpik Yüzme Havuzunun belediye tarafından başlatılan tadilat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Uluslararası Olimpik yüzme yarışmalarına hazır hale getirmek için yapılan çalışmaları Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yerinde inceledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da destek verdiği proje de gelinen son aşama ve yapılan tadilat işlemleri Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından incelendi. Ekibi ile birlikte inşa sahasında inceleme yapan Zeybek Başkan, “Afyonkarahisar’a yakışır, salon sporlarına ev sahipliği yapacak, 12 ay boyunca kullanılabilecek bir projeyi daha hayata geçireceğiz” dedi.

Zeybek Başkan çalışmaları inceledi

Zeybek Başkan atıl durumda bulunan alanları yeniden hayata kazandırmaya devam ediyor. Çeşitli nedenlerden dolayı işletilemeyen ve su kaçağı problemi olan Olimpik Yüzme Havuzu ’nu yeniden Afyonkarahisar’ın spor hayatına kazandırıyor. Başkan Zeybek’in talimatları ile yapılan teknik inceleme ve raporların sonucunda çalışmalar hız kazandı. Başkanımız Zeybek ve Belediye Başkan Yardımcısı Benol Kaplan Olimpik Yüzme Havuzu binasını ve çalışanlarını ziyaret etti, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Binanın iç ve dış cephe boyasının hangi renk olması gerektiği hakkında Zeybek Başkan çalışanlarla birlikte karar aldı.

“Kısa zamanda hizmete alacağız”

Saha çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkanımız Zeybek “Spor Şehri Afyonkarahisar” mottosu ile çeşitli projelere imza atmayı sürdürdüklerine dikkat çekerek; “İl Özel İdare tarafından yıllar önce yapılmıştı daha sonra AKÜ’ye devredildi. Ardından atıl durumda bulunmaması yeniden spor yaşamına kazandırılması için Belediye olarak tahsisini biz aldık. Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’na konuyu ilettik ve bizlere destek çıktı. ODTÜ VE İTÜ’den yetkililer geldi inceleme yaptı. Yapılan çalışmalarda sona yaklaşılıyor. Yüzme alanında Türkiye Şampiyonasını burada yapmayı hedefliyoruz. Çalışmalar bittiği zaman salon sporlarına ve pek çok spor branşında 12 ay boyunca şehrimize hizmet edecek bir yapı haline gelecek. Burası yüzme anlamında Afyonkarahisar’a farklı bir değer katacak. Emeği geçen çalışanlarımıza ve ekibime teşekkür ediyorum. Kısa zamanda hizmete alacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil