Ana Sayfa Gündem 8 Mayıs 2021 218 Görüntüleme

Okçuluk Merkezi’ne 2 Milyon Liralık Ödenek

OKÇULUK MERKEZİNE BAKAN KASAPOĞLU’NDAN 2 MİLYON LİRALIK ÖDENEK

Afyon Şehir İstasyonu sahası içinde ata sporu okçuluğun yaşatılacağı binanın restorasyonu için Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 2 milyon liralık ödenek gönderilecek.

Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’nun Afyonkarahisar’a yaptığı ziyaretin yankıları sürüyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, okçuluk sporunun yaşatılacağı binanın restorasyonu için Bakan Kasapoğlu’ndan destek istedi. Zeybek Başkan’ın bu talebini geri çevirmeyen Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu 2 milyon liralık ödenek göndereceklerini ifade etti.

ATA SPORUNU BURADA YAŞATACAĞIZ

Meclis kararıyla Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’ne ait binayı kiraladıklarını hatırlatan Zeybek Başkan; “Hatırlanacağı üzere Ata Sporu Okçuluğun gelecek nesillere aktarılması ve Sporu teşvik” amacıyla 10 yıl süreyle kiraladık. Restorasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra burada ata sporu olan okçuluğu yeni nesillere sevdirecek aynı zamanda öğreterek kültürel değerlerimizi hatırlatacağız. Geleneksel sporları halkımızla buluşturmaya önem veriyoruz. Bu anlayışla yeni bir imkan daha oluşturarak, ata sporumuz olan okçuluk kursunu Afyonkarahisar’da açacağız. Vatandaşlarımız burada okçulukla ilgili kurs alacaklar ve ata sporumuz olan okçuluğa ayrı bir ilgi oluşacak. Bu binamız, geleneksel ve ata sporlarımızın yaşatılması, amatör spora katkı sağlaması adına önemli bir çalışma olacak. Sağolsun Bakanımız 2 milyon liralık bir ödenek tahsis edecek. Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Mehmet Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN

İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN

Hazır Site apk Uzman Tescil