resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Gündem 23 Kasım 2021 180 Görüntüleme

Öğrencilerden en anlamlı öğretmenler günü hediyesi

Atatürk İlkokulu 1-F sınıfı öğrencilerinden duygulandıran öğretmenler günü hediyesi.

Smatip1 hastası Miraç Emir için harçlıklarını birleştirip kampanyaya destek olmak için öğretmenleri Esin Civan’a teslim ettiler. Afyonkarahisar Atatürk İlkokulu 1-F sınıf öğretmeni Esin Civan ara tatilden sonra öğrencilerine öğretmen bir ailenin çocuklarının hastalığını anlattı. Bu konudan çok etkilenen öğrenciler akşam evde anne ve babalarına olayı anlattılar. Öğretmenler günü hediyesi için öğrencilere verilen paraları toplayarak sınıf öğretmeni Esin Civan’a teslim ettiler.

Öğrencilerinin davranışından çok etkilenen öğretmen Civan’ın gözlerinden yaş akmaya başladı.

Elim ayağım titredi

Ben 31 yıllık öğretmenlik hayatımda hiç böyle bir olay yaşamadım diyen Esin Civan, “Öğretmen bir arkadaşımızın çocuğunun Smatip1 hastası olduğunu ve tedavisinin çok pahalı bir hastalık olmasını hakkında sınıfta kısa bir konuşma yapmış üzgün olduğumu anlatmıştım. Çocuklarım bunu evlerinde velilerine anlatmışlar. Onlarda öğretmenler günü nedeniyle çocuklarına her zamankinden daha fazla harçlık vermişler. Derse başladığım zaman öğrencilerim ellerindeki zarfları tek tek getirip masama koyunca çok şaşırdım. Bu nedir diye sorduğumda Miraç Emir için size öğretmenler günü hediyesi dediler. İşte o anda masaya zor tutundum. Yerime oturup ağlamaya başladım” dedi.

Esin Civan, “Bugüne kadar aldığım en güzel ve anlamlı 24 Kasım öğretmenler günü hediyesi oldu. Kendimi toparladıktan sonra zarfları birleştirdik. Çocuklarım tam 500 TL toplamışlar. O kadar gurur duyduk ki anlatamam. İşte öğretmenlik böyle bir şey. Sadece bir dakika süren kısa bir konuşma yapmıştım. Benim üzüldüğümü gören evlatlarım olayı anne ve babalarına anlatmışlar. Bu yaptıkları o kadar anlamlı ki anlatamam hala elim ayağım titriyor. Şimdi tek dileğimiz bu paraların işe yaraması. Öğretmen çocuğu olan minik Miraç Emirimizin tedavi edilmesi ve sağlığına kavuşmasını diliyorum. Bana bu onuru yaşatan evlatlarıma ve ailelerine çok teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil