FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Yaşam 24 Mayıs 2022 254 Görüntüleme

Mustafa Arslan: “Milletin değerleriyle kavgalı olanlar kaybetti”

Eğitim Bir-Sen Afyon 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan basın açıklaması gerçekleştirdi.

Arslan basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

En yakın rakibimize 2855 fark attık

Temellerinde bir avuç idealist insanın emek ve gayretlerinin bulunduğu Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi olarak 5387 üye sayısı ile yetkimizi perçinledik. 24 Mayıs 2022 tarihinde imzalanan mutabakatla merkez ilçe dahil olmak üzere, ilçelerimizde imzalanan 17 mutabakatta Eğitim Bir-Sen’in yetkili sendika unvanı tescillendi. 4688 sayılı sendikalar kanunu gereği Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan yetki tespit toplantısı neticesinde Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube olarak, toplamda 5387 üye sayısıyla en yakın rakibimizi ikiye katlayarak 2855 fark attık. Eğitim Bir-Sen dışında, eğitim hizmet kolunda teşkilatlanan 48 sendikanın toplamına Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 2087 fark atarak, Eğitim Bir-Sen ve diğerleri gerçekliğinin haklı tezahürünün iftiharını yaşıyoruz.

Açık ara yetkide 14. yıl

Afyonkarahisar’da açık ara yetki ile 14 yıldır taçlanan soylu mücadelemiz; yolumuza takoz koymak isteyenlere verilen en güzel cevap, eğitim çalışanlarının haklarını gündelik hesaplara kurban etmeye çalışanlara atılan yerinde bir şamar, sendikacılığı çamur atmaktan ibaret zanneden, kırıp döken anlayışa verilen önemli bir ders olmakla beraber, inanmışlık ve adanmışlıkla harmanlanan teşkilatçı anlayışımızın, tek yürek olan 5387 kardeşimizin başarıya attığı ortak imzasıdır.

Çözüm odaklı ve üyelerimizi merkeze alan çalışmalarımızla mücadelemize devam edeceğiz

Yetkinin ve inanmışlığın getirdiği gücümüzle bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçte de eğitim ve eğitim çalışanlarının sorunlarına çözüm üretmeye ve ilimizin eğitimde hak ettiği yeri bulması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimiz gibi, milletimizin değerlerine ve memleketimizin istikbaline harp ilan edenlerle mücadelemize; milletimizin değerlerine ve memleketimizin istikbaline kastedenler tarihin karanlık sayfalarına gömülene kadar kararlılıkla devam edeceğiz. Eğitim Bir-Sen’in bugün ulaştığı noktada yakalanan başarı tesadüf değildir.

Milletin değerleriyle kavgalı olanlar kaybetti

Eğitim çalışanlarının sıkıntılarıyla ilgilenmeyen, yeni kazanımlar elde etmek için çalışmayan, üyelerinin hak ve menfaatlerini dahi korumaktan aciz olanlar kaybetmişlerdir. Çözüm odaklı değil problem odaklı çalışan, kendi insanıyla ve onun değerleriyle kavgalı sendikalar kaybetmeye mahkûmdur.

İş yapan ile gürültü çıkaranların farkı ortaya çıkmıştır

Eğitim Bir-Sen’e istikrarlı bir teveccüh vardır. Eğitim Bir-Sen de kendine gösterilen teveccühün hakkını vermeye devam edecektir. Sendikacılık, haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı hayır diyebilmek ve mücadele etmektir. Öfke ve sloganın yerine aklın ve bilimin öne çıkarılması gereken sendikal kulvarda, insanların sağlıklı değerlendirme yapabilmesi, iş yapan ile gürültü çıkaranı ayırabilmesi, ancak demokrasinin teneffüs alanlarının genişlemesi ile mümkündür. Kamplaştırmayan, ayrıştırmayan, kaynaştıran ve buluşturan yeni bir solukla, toplumun bütün kesimlerine hitap eden bir yaklaşımı hayata geçiren Eğitim-Bir-Sen, gücüne perçinlemeye devam edecektir.

Eğitim Bir-Sen’in Sendikacılığında yetkili olmak amaç değil araçtır

Bizim için yetki, emeği-ekmeği yüceltmenin yanında, özelde kamu çalışanlarının, genelde başta ülkemiz olmak üzere insanlık ailesinin tüm bireylerinin insan onuruna yaraşır bir yaşam kalitesine ulaşmasını sağlama sorumluluğunu gerçekleştirebilmenin, aracıdır. Sendikacılığı bir mesleki dayanışma örgütü, hak arama zemini, ahilik teşkilatının günümüzdeki karşılığı olarak görüyoruz. Aynı zamanda kutlu Nebî’nin de mensubu olduğu, asırlar öncesinde haksızlıklara karşı örgütlü mücadelenin ender örneklerinden olan Hılf-ul Fudul’un (Erdemliler Hareketi) çağımızdaki bir yankısı olma şuurunda bir birliktelik olarak değerlendiriyoruz.

Rabbimize hamd ediyor, 5387 kardeşimize teşekkür ediyoruz

24 Mayıs 2022 tarihi itibarı ile Eğitim Bir-Sen olarak Afyonkarahisar merkez ilçe dahil ilçelerimizde imzalanan 17 mutabakatla ezici bir çoğunlukla yetkili sendika olduğumuzu perçinledik. Rabbimize hamd ediyor, yetkiyi perçinlememizde, sendikamızın etki ve yetki etkisinin daha da artmasında emek veren, alın teri döken şube yönetim kurulu üyelerimizden, disiplin ve denetleme kurullarımıza, iş yeri temsilcilerimize, ilçe teşkilatlarımıza, kadınlar komisyonumuza -başarımızın mimarlarına- mücadelemize gönül ve emek veren 5387 kardeşimize teşekkür ediyoruz. Biz büyük ve güçlü bir aileyiz…

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil