FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 20 Mayıs 2021 420 Görüntüleme

Motosiklet Markalarının Türkiye Yöneticileri Afyon’a Geliyor

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası öncesi dünyanın en büyük motosiklet markalarının Türkiye yöneticileri 22-23 Mayıs tarihlerinde Afyonkarahisar’da bir araya gelecek. “Gizemli Şehir Afyon” gezisi kapsamındaki etkinlik NG Afyon’un katkılarıyla düzenlenecek.

Afyonkarahisar’da yapılacak organizasyonların değerlendirileceği “Gizemli Şehir Afyon” gezisi kapsamında iki gün boyunca Afyonkarahisar’ın tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı rota motosikletlerle kat edilecek. İlk gün Müzik Müzesi, Emre Gölü ve 3 bin yıllık tarihi yerleşim merkezi, oyma kaya mezarları, kilise ve kaya evlerin yer aldığı tarihi Ayazini Ören Yeri gezilecek. İkinci gün; Kocatepe’nin ardından Zafer Meydanı’nda toplanılarak Mevlevihane ve Ulu Camii ile tarihi şehir merkezi ziyaret edilecek.

“Gizemli Şehir Afyon” gezisi boyunca, gastronomi şehri Afyonkarahisar mutfağının birbirinden güzel lezzetleri de sunulacak. Spor Turizmi alanında Afyonkarahisar’ın ciddi anlamda ön plana çıktığını kaydeden Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Motor sporlarıyla birlikte Spor Turizmi alanında şehrimiz artık ön plana çıkmaya başladı. Dünya Şampiyonası’nın tanıtım katkısının meyvelerini bahar aylarıyla birlikte toplamaya başladık. “Gizemli Şehir Afyon” gezileri kapsamında dünya motosiklet sektörünün en önemli marka yöneticilerini Afyonkarahisar’da ağırlayacağız. Başta BMW, Yamaha, Honda olmak üzere motosiklet sektörününün Türkiye temsilcileri şehrimizin tarihi yerlerini hem gezecek hem de motor sporları alanındaki yatırımlarımızı inceleyecek. Baştan beri hedefimiz, şehrimizin dünyanın takip ettiği alternatif ve motor sporlarının yapıldığı önemli bir spor merkezi haline getirmekti. Bu yöndeki adımlarımız çok şükür sonuç vermeye başladı. Afyonkarahisar, bir yanda gastronomi olsun bir yanda barındırdığı tarihi zenginlikleriyle birlikte Spor Turizmi alanında farklı bir destinasyon oldu. Bu önemli organizasyonumuza katkı sağlayan Türkiye Motosiklet Federasyonu ve NG Afyon grubuna teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil