FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 2 Eylül 2021 279 Görüntüleme

Motofest Heyecanı Başladı

Dünyanın en büyük etkinliklerinden biri olan MotoFest Afyonkarahisar heyecanı ünlü sanatçıların konserleri ile başladı. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Afyonkarahisar Valiliği, Belediyemiz ve Türkiye Motosiklet Federasyonu iş birliğinde gerçekleşen etkinliğin ilk günü coşku dolu anlara sahne oldu.

Kadim şehrimiz Afyonkarahisar, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in önderliğinde uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. Bu kapsamda sekiz gün sürecek MotoFest etkinlikleri Motorsporları Merkezi’nde Necati ve Saykolar ile Mustafa Ceceli konserleri ile start aldı. Gün içinde 10’dan fazla çeşitli spor aktivitelerinin yapıldığı alanda akşam ise ünlü sanatçılar Afyonkarahisarlılar ile buluştu. Spor turizminin en büyük etkinliklerinden dünyanın en önemli motokrosçılarının yarıştığı Dünya Motokros Şampiyonası kapsamında şehrimiz ünlü sanatçıları ağırlıyor.

MOTOFEST SAYKOLAR VE MUSTAFA CECELİ’Yİ AĞIRLADI

Şampiyonanın ilk gününde önce Necati ve Saykolar rock müzik grubu ardından Mustafa Ceceli sahne aldı. Ünlü sanatçılar birbirinden güzel eserleri Afyonkarahisarlılar için seslendirdi. On binlerin katılım sağladığı konserlerde vatandaşlar doyasıya eğlendi. Necati ve Saykolar ile Mustafa Ceceli muhteşem bir performans sergiledi.

“HERKESİ AFYONKRAHİSAR’A DAVET EDİYORUZ”

Konser için Afyonkarahisar’a gelen Necati ve Saykolar ile Mustafa Ceceli Belediyemiz mikrofonlarına açıklama yaptı. Herkesi zafer şehrimiz Afyonkarahisar’a davet etti. Organizasyonda emeği geçen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Federasyon yetkililerine teşekkürde bulundu. Grup adına açıklama yapan vokalist ve sazcı Necati Karadayı; “Harika bir ortam harika bir festivalde sahne aldı. Böyle ortamlarda müziğimizi daha güzel yaydığımızı düşünüyorum. Necati ve Saykolar olarak performans grubu olduğumuz için Afyonkarahisar’dan güzel bir sinerji aldık. Afyonkarahisar’ın havası o kadar serin ki sıcak günlerden kurtulup burada bu havayı teneffüs etmek bizi mutlu etti. Termalin Başkenti Afyonkarahisar artık kültürel etkinlikler ile de adından söz ettiriyor. Herkesi bu şehre davet ediyorum, mutlaka gelsinler, Gastronomi lezzetlerini yerinde tatma imkânı bulsunlar.” diye konuştu.

Pop Müziğin sevilen sanatçısı, aranjör ve albüm yapımcısı Mustafa Ceceli ise sahne öncesi heyecanını bu sözlerle aktardı. Ceceli; “Pandemi sebebi ile Afyonkarahisar’a gelişimiz ertelenmişti. Ama nihayet Afyonkarahisarlılar ile yılın en büyük organizasyonu MotoFest’te buluştuk. Yoğun bir ilgi var bende sahnede olmak için can atıyorum. Emeği geçen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e ve Federasyon ekibine teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılan bu organizasyon kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkür ediyoruz. Herkes Afyonkarahisar’a gelmeli bu heyecana ortak olmalı ve Afyonkarahisar’ın meşhur sucuğu ve kaymağının tadına bakmalı. Burada olmaktan çok mutluyum, sevenlerime teşekkürlerimi iletiyorum.”

AFYONKARAHİSAR’DA MOTOFEST RÜZGÂRI

Dört saat boyunca festival alanında Saykolar ve Ceceli’nin verdiği konserler ile Afyonkarahisarlılar gönüllerince eğlendi, hayatın karmaşasından uzak sanat dolu anlar yaşadı. Türkiye’nin ve dünyanın motokrosun yıldızlarını motosiklet tutkunlarıyla buluşturacak MXGP of Turkey ve MXGP of Afyon yarışları ise 4 Eylül’de Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenecek.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil