FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Politika 24 Mayıs 2022 102 Görüntüleme

Mısırlıoğlu çıkan anlaşmazlık olayında köylülerden bilgi aldı

Bayat İlçesi Sağırlar Köyü ile İscehisar İlçesine bağlı Seydiler Kasabası arasında mera alanı yüzünden çıkan anlaşmazlık büyüyor.

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısı sonrası olay yerinde incelemelerde bulunarak Sağırlar Köyü İhtiyar heyetinden bilgi aldı.

Başkan Mısırlıoğlu “Sağırlar Köyü İhtiyar heyetinin bana aktardığı bilgiye göre, tartışma konusu mera bölgesi Sağırlar Köyü sınırları içerisinde kalmakta. İddiaya göre bu Mera bölgesi 2018 yılında Seydiler Kasabası adına tapulandırılmış. Sit alanında bulunan saha turizm sahası yapılmak istenmekte. Köylüler Köy konağının hatta köy mezarlığının bir kısmının bu alan içerisinde kaldığını ifade ettiler. Burada yapılmak istenen sondaj çalışmasına engel olmak için çaba gösteren Köy halkına Devletimiz meseleleri uzlaşarak çözmeye çalışır. Tahriklere kapılmayın ve sağduyulu olun. Hakkınızı hukuk önünde arayın. Ne Sağırlar köyü sakinlerinin ne de Seydiler halkının mağdur olmasına gönlümüz razı olmaz. Burada bir hak mağduriyeti varsa İYİ Parti olarak olayları yakından takip ederiz. Yapılan bir yanlış varsa hukuk düzeltir. Bu konuda bana iletilen bilgileri sayın valimize aktaracağım. Ecdadımızın kanlarıyla sulanan topraklarda bir vatandaşımızın burnunun kanamasına gönlümüz razı olmaz” dedi.

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mısırlıoğlu’nun bölgede yaptığı incelemelere, İl Başkan Yardımcısı Ömer Yılmaz, Belediye Meclis Üyesi Harun Sağlam, Bayat İlçe Başkanı ve İGM Üyesi Şakir Cirit ve İscehisar İlçe Başkanı Necmi Özsarı eşlik etti.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil