FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 9 Kasım 2021 237 Görüntüleme

Mısırlıoğlu; “Bu oyunun önünü arkasını iyice irdelemek lazım”

İyi Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu düzenlediği basın toplantısında gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Mısırlıoğlu basın toplantısına önceki akşam ilimizde ve Konya’da meydana gelen ve kısa süreli paniğe neden olan depremlerle ilgili geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı.

İyi Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu “Dün Afyonkarahisar ve Konya illerimiz deprem ile sarsıldı. İlimizde dün akşam meydana gelen 3,1 şiddetindeki deprem ve Konya İlinde meydana gelen 5.1 şiddetindeki deprem dolayısıyla tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah tüm felaketlerden bizleri korusun” dedi.

“Cumhuriyeti, demokrasiyi, milli iradeyi, millet egemenliğini canla başla korumalıyız”

Başkan Mısırlıoğlu “Yarın 10 Kasım, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 83. yıl dönümünde kendisini saygı, rahmet ve minnet duygularımızla anıyoruz. Engin ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut Atatürk’ü hiç şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli liderlerinden biri yapmıştır. Atatürk, büyük milletimizin canından değerli bildiği vatan topraklarını parçalamaya yeltenenlere, kutsal değerlerimizi çiğneme cüreti gösterenlere karşı, milletimize en zor zamanlarında liderlik yapmış, siyasi ve askeri dehasıyla zamanın küresel güçlerine karşı birlik ve beraberlik içerisinde istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştırmıştır. Bizlerde bugün, tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında, ihanetlere, isyanlara ve her türlü kirli oyuna rağmen birlik olmayı başarmış bir milletin mirasçıları olarak; Cumhuriyetin kazanım ve değerlerine sahip çıkmak ve onun ebediyete kadar payidar kalabilmesi için çalışmak zorundayız. Ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olaylara karşı aynı dirayeti göstermek, Atatürk’ün ve aziz ecdadımızın emaneti olan Cumhuriyeti, demokrasiyi, milli iradeyi, millet egemenliğini canla başla korumalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 83. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyor, tüm hemşerilerime saygılar sunuyorum” diye ifade etti.

“Troller değişik görevler almaya devam ediyor”

Başkan Mısırlıoğlu “İyi Parti olarak her zaman küfüre karşı olduğumuzu ve Türkkan’ın yaptığı küfürü kabul etmediğimizi kamuoyuna belirtmek istiyorum. Ama önceden planlanmış ve sonra uygulamaya konulmuş bu oyunun önünü arkasını iyice irdelemek lazım. İyi Parti’nin yükselişini çeşitli oyunlarla ve senaryolarla engellemeye çalışanlar, emellerine ulaşamayacaklar. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in yaptığı il ve ilçe ziyaretlerinde görüyoruz ki troller değişik görevler almaya devam ediyor.

“İyi Parti ne yaparsanız yapın gümbür gümbür geliyor”

AKP İl Başkanı’da sosyal medyadan yaptığı açıklama ile biz İyi Partiyi kınamış, her zaman olduğu gibi bizi yine HDP ile aynı saflara koymuştur. Sayın İl Başkanı Uluçay, şunu unutmayın ki İyi Parti ne yaparsanız yapın gümbür gümbür geliyor. Siz ve yandaş medyalarınızın yaptığı kirli oyunlar ve hakaretler bizleri yıldıramayacak. Halk gerçeği görüyor ve biliyor.

“Tahir Gümren, sosyal medyadan hakaretten ceza almış bir trol”

İzmir’den görevlendirilip Bingöl’e kadar gelerek aldığı görevi yapan Tahir Gümren, daha önce de Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e sosyal medyadan hakaretten ceza almış bir trol.

Hiç mi aynaya bakmıyorsunuz sayın il başkanı. Çok değil yakın zamandan bahsedeyim isterseniz. Yandaş Cengiz Holdingin sahibi Mehmet Cengiz’in 2014 yılında 83 milyona küfrederken, mükâfat olarak vergi borcunu silen siz değil misiniz, sizin nereniz doğru ki. Bakara makara diyerek dinimizle dalga geçen bakanı büyükelçi yapan AKP, sizin nereniz doğru ki. Ayakkabı çantalarıyla bu halkın parasını soyanlardan hesap sormayan, bakanların aldığı rüşvetlerle kamara görüntüleri olan ve elini kolunu sallayarak gezdiren AKP, sizin nereniz doğru ki.

“Sizin nereniz doğru ki?”

Bizim yükselmemizi engellemek için her türlü yalan ve iftirayı atan siz AKP, terör örgütü ile megri megri diye ağladığınız günleri ne çabuk unuttunuz. Sizin nereniz doğru ki. Dolmabahçe’de kırmızı halılarla karşıladığınız ve göndere teröristlerin bayrağını çektiğiniz kapalı kapılar arkasında görüşmeler yaptığınız AKP sizin nereniz doğru ki. Sırf İstanbul ve Ankara seçimlerini kazanmak için bebek katili terörist başını TRT’ye çıkartan AKP sizin nereniz doğru ki? Terörist başı istedi diye kamu kurumlarından T.C’yi kaldıran AKP sizin nereniz doğru ki?

Okullarımızdan andımızı kaldıran AKP, sizin, bizim diye şehitlerimizi bile ikiye bölen AKP sizin nereniz doğru ki. Benim polisimi, benim askerimi, benim sivil halkımı öldüren teröristleri bir gecede kurduğunuz çadır mahkemelerinde berat ettiren AKP sizin nereniz doğru ki vatan toprağını koruyamayarak Süleyman Şah türbesini taşıyan AKP sizin nereniz doğru ki? Bu can bu bedende olduğu sürece kimse bu papazı alamaz diyerek özel jetle gönderen AKP, sizin nereniz doğru ki?

Türkiye uçuşa geçiyor diye yaygara yapan ve vatandaşını yere çakan AKP, sizin nereniz doğru ki? Türk lirasını pul eden AKP, sizin nereniz doğru ki? Doğalgaz bulduk yalanlarıyla sürekli doğalgaza zam yapan AKP, sizin nereniz doğru ki? Evi yanan vatandaşın kafasına keyif çayı için diye çay fırlatan AKP, sizin nereniz doğru ki? Yandaşı kollamak için halkını faize, enflasyona, yokluğa, kuyruğa terk eden AKP, sizin nereniz doğru ki?

“Burada belediye çözüm üretmek zorunda”

Afyonkarahisar gündemine ilişki açıklamalarda da bulunan Başkan Mısırlıoğlu “İlimiz genelinde bulunan ve halkımız için büyük önem arz eden mahalle fırınlarımızı ziyaret ederek durumlarını gözlemledik. Mahalle fırınlarımızı işletenlerin il tarım müdürlüğü ile başı dertte. Bu fırınların sahibi ve yapıp halkın hizmetine sunan Belediye bu fırınları işleten fırıncılara üretim ruhsatı olmadığı için ceza yazan İl Tarım Müdürlüğünün ekipleri arasında kalmış derdine çare olacak muhatap bulamıyor. Fırınlar her mahallede aynı tip proje ile yapılmış ve 90 metre kare civarı, ancak üretim standartları gereği metrekaresi küçük olduğu için mi ruhsatlandırılamıyor. Burada belediye çözüm üretmek zorunda. Vatandaşın hizmetinin aksamaması için fırın işletmecilerinin bu sıkıntıları giderilmelidir. Aksi halde bu geçmişten gelen geleneğimiz, mahalle fırını geleneğimiz yok olur gider. Gene her olayda olduğu gibi vatandaşlarımız mağdur olur” diye söyledi.

“Burada bir can kaybı olmadan lütfen acilen çözüm üretin”

“Şehir merkezini İzmir yoluna bağlayan yol üzerinde bulunan eski mezarlık kavşağı diye bilinen Park Hayat Hastanesi önünde bulunan kavşağın kapatılmasıyla hastane ve mezarlık ziyaretine gelen vatandaşlarımızın karşıya geçmek için büyük tehlikeyi göze alıp yoğun araç trafiğinden geçmeye çalışmaları can pazarı görüntüsü vermektedir” diyen Başkan Mısırlıoğlu “Kavşağın iptal olmasıyla burada bulunan durakta kaldırıldı. Buraya Afyonkarahisar Belediyesinin acilen asansörlü bir üst geçit planlaması gerekmektedir. Burada bir can kaybı olmadan lütfen acilen çözüm üretin” dedi.

“Beyler bu neyin sessizliğidir”

Başkan Mısırlıoğlu “geçtiğimiz hafta basın toplantısında bahsettiğimiz “İlimizde bulunan riskli okullarla” ilgili henüz hiçbir merciden açıklama gelmedi. Beyler bu neyin sessizliğidir. Dün ilimizde meydana gelen deprem Afyonkarahisar’ın deprem kuşağında olduğunu bir kez daha hatırlatmıştır. Sorumluluk gereği neden bu okulların isimlerini açıklamazsınız. Eğitim sendikaları neden sessiz kalıyor. Milletin evlatlarının canları bu kadar ucuz mu, olası bir afette bu okullar yıkılırsa bunun hesabını kim verecek. Buradan sorumluluğu bulunan herkese çağrı yapıyorum, bu okulların isimlerini açıklayın ve gereğini derhal yapın. Biz bu konuyu her hafta basın toplantımızda dile getirerek Afyonkarahisar gündeminde tutmaya devam edeceğiz” dedi.

“Yatay mimari çıkışınız suya mı düştü, belediye başkanımızdan açıklama bekliyoruz”

“Yeni Emniyet Müdürlüğü binası karşısının imara açılmasıyla yüksek katlı binalar mantar gibi türemeye başladı” diyen Mısırlıoğlu “Buradan Sayın Zeybek’e soruyoruz: Yatay mimari çıkışınız suya mı düştü. Bu alanın yüksek katlı imara açılması birilerine rant mı sağlayacak. Peki, Emniyet Müdürlüğü yanı çevresinde bulunan, yeşil alan dışında kalan yerlere neden imar izni verilmiyor. Bu alanda bulunan arsa sahipleri neden mağdur ediliyor. Bu konuda da belediye başkanımızdan açıklama bekliyoruz. Çifte standarda son verin artık” diye ifade etti.

“Siz mazeret üretme değil çözüm merciisiniz Sayın Zeybek”

Başkan Mısırlıoğlu” Belediye Başkanımız Zeybek, geçtiğimiz hafta katıldığı bir canlı yayın programında “Kentsel dönüşüm işinin maliyet artışlarına bağlı olarak neredeyse imkânsız hale geldiğini söylemiş. Sayın Zeybek; Kentsel dönüşümü gerçekleştirme gibi bir niyetiniz zaten yoktu. İşin ciddiyetinin dışına çıktınız. Vatandaşın çaresizliğinden dolayı, alay eder gibi değer tespiti fiyatı açıkladınız. Tabi Vatandaşımız ve muhalefet karşı çıkıp kabul etmeyince de yeni bir fiyat açıkladınız. Kentsel dönüşümün gerçekleşmesiyle ilgili iktidar partisi olarak çözüm üretemediniz. Sanki iktidarın Belediyesi değil de muhalefet belediyesi gibi yakınıyorsunuz. Siz mazeret üretme değil çözüm merciisiniz Sayın Zeybek” diyerek basın toplantısını sonlandırdı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil