FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 12 Kasım 2021 548 Görüntüleme

Milli Ağaçlandırma Günü’nde 15 bin fidan toprakla buluştu

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 84 Milyon için 3’er Fidan sloganıyla düzenlenen etkinlikte 14 ayrı lokasyonda 15 in fidan toprakla buluşturuldu.  

Ülkemizi daha yeşil yarınlara ulaştırabilmek, yangınlarda zarar gören alanları hızla yeşile döndürmek, ağaçlandırma ve orman varlığı konusunda bilinci artırmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan Geleceğe Nefes kampanyası kapsamında saat: 11.11’de 81 ilde fidanlar topraklarla buluşturuldu.

Afyonkarahisar’da da Yolçatı Ağaçlandırma Sahasında düzenlenen etkinlikte Vali Gökmen Çiçek ile protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından, 14 ayrı lokasyonda 100 dekar alanda 15 bin adet fidan toprakla buluşturuldu.

Vali Çiçek; “Biz yeşilinde şehri olacağız”

Etkinlikte konuşan ve Afyonkarahisar’ı yeşil Afyon yapmakta kararlı olduklarını söyleyen Vali Gökmen Çiçek: “İlimizin %20’si ormanlarla kaplı. Biz bu oranı yükseltmek zorundayız. Gelecek nesiller adına buna mecburuz. Bunun için hem belediyemiz hem biz hem Orman Bölge Müdürlüğümüz, Orman İşletme Müdürlüğümüz duyarlı bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. Son yıllarda Afyonkarahisar’da 109.700 ağaç dikildi. Bugün 14 ayrı lokasyonda 100 dekar alanda 15 bin ağaç toprakla buluşturuluyor. Önümüzdeki süreçte kesinlikle %20 oranını çok daha yukarı çıkarmalıyız. Biz termalin şehriyiz, biz mermerin şehriyiz, biz tarihin şehriyiz. Biz yeşilin de şehri olacağız. Bu konuda da gerçekten kararlıyız. Bu manada hem belediyemizin yaptığı yeşillendirme çalışmaları hem bizlerin yaptığı çalışmalar hem okullarımız, öğrenciler, ailelerimiz hep beraber seferber olmuş durumdayız. Çok yakın zamanda daha yeşil bir Afyon göreceğiz” dedi.

Vali Çiçek; “Orman teşkilatımız milli seferberlikle çalışıyor”

Ülke genelinde 84 Milyon için 3’er Fidan sloganıyla 252 milyon adet fidanın toprakla buluşturulacağına dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “Orman Genel Müdürlüğümüze ve Orman İşletme Müdürümüz Gökhan Bey’e çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu konuda milli bir seferberlik ruhu içerisinde çalışıyorlar. Tam da ağaçlandırma seferberliği ismine uygun oldu. Aynı zamanda bugün burada AFAD gönüllülerimiz var, Belediyemizden arkadaşlarımız var, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz var. Yine Başsavcımız burada kendisine teşekkür ediyorum. Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğümüzden İnfaz Koruma memurlarımız, CEKUT Arama Kurtarma Ekibimiz, köylülerimiz, bizler hepimiz buradayız. Hepimiz aynı duyguyla, aynı heyecanla toprakla buluştuk” diye konuştu.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil