FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 9 Mart 2021 312 Görüntüleme

Milletvekili Taytak’tan Miraç Kandili Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı, mesajında;

“Recepte bir gece vardır ki, onda amel edene, yüz senelik haseneler yazılır. O, recebin bitmesine üç (gece) kaladır. Miraç Kandili’miz mübarek olsun.

Üç aylar içerisinde idrak edeceğimiz kandillerden birisi olan Miraç Kandili’ne erişmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.      Dualarınız kabul, kandiliniz mübarek olsun. Kandiller geçidinin Miraç durağında bugün manevi dinamiklerimizin en anlamlılarından birini daha idrak ederken Ramazan Ayı’na yaklaşıyor olmanın engin heyecan ve mutluğu içindeyiz. Miraç, Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in Cenab-ı Allah (c.c)’ın izni ve keremiyle bir gece Mescid-i Harâm’dan Mescid-i Aksâ’ya oradan da zaman ve mekânın sahibi Yüce Allah’ın huzuruna vardığı, içerisinde pek çok ilahi hikmet, bereket ve sırları barındıran manevi bir yolculuktur. Miraç mucizesi, Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütuflarla doludur. Miraç, bir arınma ve Allah’a yükseliştir. Bizzat Peygamber Efendimiz (s.a.v) tarafından müminlerin miracı olarak nitelenen namaz, bu kutlu gecede Cenab-ı Allah (c.c) tarafından müminlere hediye edilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandili’ni tebrik eder; ülkemizde ve dünyada yaşanan koronavirüs salgınının bir an önce son bulmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil