FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 3 Haziran 2021 483 Görüntüleme

Milletvekili Mehmet TAYTAK, Halk Sağlığı Genel Müdürü Fatih KARA’ yı Ziyaret Etti

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından çıkarılacak olan ‘Kaplıcalar Yönetmeliği’ ile ilgili talep ve önerilerini iletmek üzere Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kara’yı beraberindeki heyet ile makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyarete Milletvekili Taytak ile beraberinde, Zafer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Ali Gümüşhan, Grand Özgül Termal Tatil Köyü Genel Müdürü Süleyman Çınaroğlu, Pamukkale Herakles Thermal Genel Müdürü Levent Altuntaş ve Denizli Colossae Thermal Genel Müdürü Bekir Özışık katılım sağladı.

AFYONKARAHİSAR’A DAVET EDİLDİ
Ziyarette konuşan Milletvekili Taytak, “Afyonkarahisar ilimiz termal turizm sektöründe oldukça zengin kaynaklara sahip olan bir ilimizdir. Türkiye’de kaplıca ve sağlık turizmi denilince akla gelen ilk şehrimiz Afyonkarahisar’ımızdır. Son yıllarda ilimiz iç turizmi gereken ilgiyi görmektedir. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından çıkarılacak olan “Kaplıcalar Yönetmeliği” çalışmaları doğrultusunda ZAFTODER Başkanı ve termal otel genel müdürlerimizden aldığımız talep ve önerileri görüşmek üzere Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kara Beyi birlikte makamında ziyaret ettik. Kendisine yönetmelikte değişiklik yapılması istenen ve eklenmek istenen konuları ilettik. Yapılacak çalışmalar için Genel Müdürümüz ve kurum ilgili yetkililerini Afyonkarahisar ilimize davet ettik. Ben konuya olan ilgisi ve misafirperverliği için Genel Müdürümüz Fatih Kara Beye teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“GEREKEN ÇALIŞMALAR YAPILACAKTIR”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür Doç. Dr. Fatih Kara, sektörün taleplerini dikkate alarak yönetmeliği uygun bir şekilde hazırlayacaklarını dile getirdi. Kara, “Sektör temsilcilerinden gelen talep ve önerileri önemsiyoruz. Sektör temsilcilerimizin istekleri doğrultusunda gereken çalışmalar yapılacaktır” dedi.
Ziyaret sonrasında Milletvekili Taytak Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç.Dr. Fatih Kara’ya Afyon mermerinden yaptırdığı haşhaş motifli Türk Bayrağı hediye etti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil