FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Politika 10 Nisan 2021 967 Görüntüleme

Milletvekili Köksal, Polis Haftasını kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Emniyet Teşkilatının tüm kademesinde görev yapan polislerin gününü kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176’ncı yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında toplumun huzur, güven ve asayişinin sağlanması ile vatandaşların temel hak ve hürriyetlerinin korunması gibi görevleri özveri ile yerine getiren Emniyet Teşkilatının tüm kademesinde görev yapan polislerin gününü kutladı.

POLİSLERİMİZ FEDAKARCA GÖREV YAPIYORLAR
Milletvekili Köksal, görevi esnasında şehit olan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi ise şükranla andığını belirterek, “Polislerimiz ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması, milletimizin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz demeden fedakarca görev yapmaktadırlar. Ancak polislerimizin de mesleki olarak yaşadıkları birçok sorunu bulunuyor. Hayatın güçlüklerle dolu yanıyla uğraşan polislerimiz yaşamın temel gerçeği, insanların hayatlarını tehdit eden tehlikelerden korumak için, çoğu zaman kendilerini tehlikeye atarak görevlerini yerine getirmektedirler.” ifadelerini kullandı.

PANDEMİ SÜRECİNDE EN ÖN SAFTA GÖREV YAPIYORLAR
Polislerimizin gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarını dile getiren Köksal, “Hayatın her alanında polislerimiz var, çünkü hayatın her alanında kişinin can ve mal güvenliğini devlet korumak zorundadır. Bu da Polislerimiz aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ancak polislerimiz hat ettikleri ücretleri alamıyorlar. Polislerimize verilen 3600 ek gösterge sözü de tutulmadı. Öte yandan polislerimiz pandemi sürecinde de büyük bir özveri ve fedakarlıkla görevlerini yerine getirerek 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın yardımına koşuyorlar. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatımızın 176’ncı kuruluş yıl dönümünü ve polislerimizin Polis Haftası’nı kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil