FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 12 Mart 2021 285 Görüntüleme

Milletvekili Köksal, ”İstiklal Marşımız Milletimize Umut Olmuştur”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, “İstiklal Marşı, milletimize umut olmuş, ilk dizesinden son dizesine kadar her zaman milletimize yol gösterici olmuştur” dedi.

Milletvekili Köksal, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, İstiklal Marşımızın ülkemizin birleştirici unsurlarının başında geldiğini söyledi.

ÜLKEMİZİN BİRLEŞTİRİCİ UNSURLARININ BAŞINDA GELİR
Milletvekili Köksal, İstiklal Marşı’nın halkımızın işgal günlerindeki mücadelesini ve birliğini en güzel şekilde anlattığını belirterek, “Mehmet Akif Ersoy, halkımızın fedakarlık duygularının sembolüdür. Zor şartlarda olmasına rağmen İstiklal Marşı ödülünü kabul etmemiş ve bu marşı Türk Milletine armağan etmiştir. İstiklal Marşımız toplumumuzun tamamına hitap etmiş ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından da takdir edilmiştir. İstiklal Marşımız bu toprakların birleştirici unsurlarının başında gelir.” şeklinde konuştu.

ERSOY’UN YAŞANTISI HERKES TARAFINDAN ÖRNEK ALINMALI
“İstiklal Marşımız, ülkemizin zor zamanlarında, Milli Mücadele’nin en yoğun günlerinde yazılmıştır.” diyen Köksal, “İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un yaşantısı herkes tarafından örnek alınması gerekmektedir. İstiklal Marşı, milletimize umut olmuş, ilk dizesinden son dizesine kadar her zaman milletimize yol gösterici olmuştur.” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil