FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, İlçeler, Politika, Türkiye 23 Temmuz 2020 899 Görüntüleme

MHP EMİRDAĞ’DA DEPREM

MHP Emirdağ’da sular durulmuyor. İlçe yönetimden 5 isim zehir zemberek bir basın açıklamasıyla yönetimden istifa ettiklerini açıkladılar.
Yazılı olarak bir basın açıklaması yapan yönetim Kurulu Üyeleri, Mesut Özkan, Adnan Erdem, Murat Dağ, Halil Çelik, Yücel Erdönmez şu görüşlere yer verdiler: Yerel seçimlerin akabinde 60 kişiye yakın belediye personelinin siyasi görüşlerinden dolayı işten atılmaları nedeniyle, MHP ilçe Yönetim kurulumuzun tamamının üzerinde hemfikir olduğu meselelere ilişkin yaptığımız açıklamaya İl başkanın ve bazı siyasilerin müdahale etmesi üzerine yalanlama getirilmiş, yönetimimizden istifalar olmuş ve meselenin özünden saptırılması nedeniyle yerli bir açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur. Yaşanan sorunlar ve 15 aydır ülkücü hareket üzerinde oynanan oyunlar, yapılan eziyetler defalarca ilçe Başkanı ,II Başkanı ve Genel Başkan Yardımcılarına iletilmiş ancak hiçbir netice alınamarnış, aksine daha da artarak devam eden zulümleri beraberinde getirmiş ve nihayetinde gün itibariyle bedeli ağırda olsa böylesi bir karar almayı zorunlu kılmıştır. Bu müdahale kapsamında yapılan basın açıklamasında, belirtilenin aksine, ilçemizde cumhur ittifakına zarar verenlere hitaben kaleme alınan paylaşım, ifade edildiği gibi şer güçlerce fitne ve fesatlık için değil bizzat yönetimimizce mesuliyet duygusu gereğince hazırlanmış ve ilçe sekreterimizce basına sunulmustur. Usul tartışmalarının gölgesinde kalan 60 ailenin hayatını etkilemiş böylesi mühim bir meselenin özü unutturulmuş, maksadı dışına çıkartılmıştir. Hedefler saptırilmış, gündem sorumluluğunu ihmal eden birilerince kasıtlı olarak değiştirilmiştir. Haklı tepkimizi fitne ve fesat çıkarmak olarak görenlerin, kendi acziyet ve yetersizliklerine, korkaklık ve basiretsizliklerine idraksizliği, temsil ettiği camianın çektiği sıkıntılara kör bakısları kesinlikle hoş görülemez. Mensuplarımızın uğradığı zulümlere gösterilen duyarsızlık, sorumsuzluk, kayıtsızlık aramızdaki fitnenin en büyük sebebi olmallyken, bu kahrettiren politikalara mutluluk oyunuyla yaklaşmak, zuhürt tesellileriyle katlanmak ne büyük gaflet, ne büyük bir dalalettir.
Bizler Ilçe Yönetim Kurulu üyeleri olarak, ittifak çatısı altında milliyetçi-ülkücü kadrolara aylardır yapılan eziyet ve zulümlerin altında ezilmek yerine, yapılan baskılara aldırış etmeden yaptığımız açıklamaların arkasında duruyoruz.
Partimizle birlikte Cumhur İttifakının da çok büyük zararlar gördüğü bu çirkin politikalara bir an evvel son verilmesini, milliyetçi ülkücü kadroların haklarının ivedilikle iade edilmesini şiddetle dile getiriyoruz. Alem duysun ve bilsin ki;
Mensuplarımızın ve aziz milletimizin onur ve haysiyeti, yuksek kklı ortaklıklardan, bireysel menfaatlerden, üç günlük makamlardan bin kez daha aziz, milyon kez daha kıymetlidir.
Pazarlıklara değişmeyeceğimiz kıymetleri bugün tartrnaya kalkanlara, üç günlük makamlar için kimseye minnet edilmeyecek ve her yapılana her şartta hakedilen şekilde karşılık verilecektir. Öte yandan; Birilerince konusu anlaşılmadan yapılan yalanlamanın, bizzat MHP Ilçe Başkanınca dile getirilmesi derin üzüntü yaratırken, duygu ve ülkü birliğinin zedelendiği bu ortamda daha fazla beklemeden, bulunduğumuz MHP Emirdag ilçe Başkanlığı yönetim kurulu üyeliği görevinden üzüntüyle istifa ediyor, her zaman olduğu gibi bundan böyle de MHP nin adsız nefesleri olarak hakkın haklının mazIumun yanında saf tutmaya devam ediyoruz.
Ey oğul!.. Insanı yaşat ki devlet yaşasin…
Yaşasın milliyetçi ülkücü hareket ‘
MHP Yönetim Kurulu Üyeleri daha sonra istifalarını sundular.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil