FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Politika 21 Haziran 2021 331 Görüntüleme

Meral AKŞENER’in Afyonkarahisar Ziyaretinde Basına Çirkin Saldırı

Meral AKŞENER’in Afyonkarahisar Ziyaretinde Basına Çirkin Saldırı
Bugün İyi Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER ilimizde Emirdağ , Bolvadin ve Çay ilçelerinden sonra Afyonkarahisar’da esnafa ziyaretlerde bulundu. Ziyaretleri sırasında Odak Gazetesi yazı işleri Gökhan KOCAASLAN’a yapılan çirkin saldırı olayı Meral AKŞENER’in ilimize gelişine gölge düşürdü. Basın derneklerinden ve İnternet habercileri derneklerinden sert tepki geldi.
İnternet Medya Birliği Başkanı İsmail ÖGEDAY açıklamasında “Odak Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gökhan KOCAASLAN’a İyi Parti Lideri Meral AKŞENER’in Afyonkarahisar ziyaretinde yapılan çirkin saldırıyı eshefle kınıyorum. Görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilere verdiğiniz değer buysa yazıklar olsun. ” dedi.
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetimide

Saldırıyı şiddetle kınıyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Afyonkarahisar ziyareti sırasında basın mensubu arkadaşımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
Meral Akşener’in Afyonkarahisar’daki esnaf ziyaretini takip eden Odak Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gökhan Kocaaslan, bir partili tarafından önce birkaç kez dirseklendi, sonra video ve fotoğraf çektiği makina elinden düşürtüldükten sonra ezilerek kullanılamaz hale getirildi.
Olaya tepki gösteren Gökhan Kocaaslan’a bazı partililerin ikinci saldırısını ise CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal’ın eşi, gazeteci Yasin Köksal engelledi. Bu sırada saldırganın olay mahallinden diğer partililer tarafından kaçırıldığı gözlendi.
Afyonkarahisarlı basın mensupları olarak, bu menfur saldırıyı ve meslektaşımızın görevini yapmasının engellenmesini şiddetle ve esefle kınıyoruz.
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun Odak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Emin Güzbey’i telefonla arayarak, ‘Bu olayı yapanı mutlaka bularak gereğini yapacağımızdan emin olun’ demiş olması, öfkemizi azaltmamış olsa da, bu iyi niyet karşısında tepkimizin şiddetini sınırlı tutuyoruz.
İYİ Parti İl Başkanı Sayın Mısırlıoğlu’nun sözünün takipçisi olacağımızı belirtirken, hangi kişi ya da kurumdan gelirse gelsin meslektaşlarımıza yönelik saldırıların karşısında bir bütün olarak duracağımızı bu vesile ile bir kez daha belirtmek isteriz.
Basın hürdür, sansür edilemez.

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu

ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil