resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Gündem 7 Ağustos 2020 276 Görüntüleme

Kral Çıplak


Bilmez misin beyzadem bu meydan ne krallar ne yiğitler gördü. Bilmez misin onlar da geldiği gibi gitti. Bilmez misin hepsi unutuldu, tükendi, bitti. Ağacı da kurutan içindeki kurtçuk değil midir? Bilmez misin koca tarlaya bir böcek dadandığında talan eder. Bilmez misin koca binayı küçücük bir çürük tuğla çökertir.

 Merhaba kıymetli takipçilerim, 

Çıplak kralın hikayesini bilmeyen yoktur. Nereden çıktı bu kral şimdi? Hayatın her döneminde insanın etrafında böyle krallar vardır. Ziyaretle, ticaretle, siyasetle ve bir çok yerde. Bitmezler vardır ha vardırlar. Sayıları çoğalır ama eksilmez. Yarın ne olacağını bilmediğimiz bir dünyada yaşıyoruz. Bu sebepten unvanımız, adımız,makamımız ne olursa olsun namınız ilk anınız. Zira tarih sayfalarına gömülen zavallılar ile doldu taştı. Bugün işinin zirvesinde olan insanlar bir bakmışsın tek bir kelime ile tarihin tozlu raflarında yer alıveriyor. Hele ki siyaset ile uğraşıyorsanız. Aman aman işte o zaman daha dikkat. Bir de üstüne kendinde olmayan meziyetleri varmış gibi görürseniz veya gösterirseniz Allah muhafaza gün gelir arkanızdan KRAL ÇIPLAK diye bağıranları duyarsınız.
Kırmızı halılarda küçük dağları ben yarattım edası ile dolaşırken bir anda çocuğunuz bile yüzünüze bakmaz. Bir anda kendinizi aynada dev gibi görürken sonra bit kadar küçülüverirsiniz. Bahtsız Bedevi gibi olursunuz. Karşılaştığınız ilk kutup ayısı hemen hatırınızı sorar.
Bu köşe yazımda çok karışık galiba ben de çözemedim. Ama umarım çıplak krallar bu karışıklığı çözmüştür. Zira tek bir kral tanırım o da SON KRAL. Onun da üstünü öyle veya böyle örtecek elbisesi var.
Bu zor günlerden geçerken Allah hiç kimseye Töresine ters düşecek hale sokmasın. Zira sonucu bir öncekilerden daha hazin olur.
Hepinize Huzurlu Sağlıklı ve Umutlu yarınlar dilerim.
Hoşçakalın

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil