FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 1 Kasım 2021 209 Görüntüleme

Köksal; “Bundan sonraki açıklama muhalefet Afyonkarahisar’a giremez mi olacak?”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, AKP Milletvekili Ali Özkaya’nın açıklaması ile Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in sözlerine cevap verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, hemen her gün gıdadan akaryakıta kadar her alanda gelen zamlar karşısında AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’nın “çok fiyat artışı” yok açıklamasının milletin aklıyla alay etmek olduğunu söyledi.

“Özkaya elini vicdanına koysun; milletin aklıyla dalga geçmesin”

“AKP’li Özkaya elini vicdanına koysun; milletin aklıyla dalga geçmesin.” diyen Milletvekili Köksal, “Akaryakıta her hafta hatta neredeyse iki üç günde bir gelen zamları çok fiyat artışı yok diye yorumlayanlar milletin aklıyla alay edenlerdir. Kendileri ve yandaşları lüks içinde yaşayıp zevki sefa sürerken traktörüne mazot alamaz hale gelen çiftçiyi görmezden gelenlerdir. Çifter çifter maaş alanların bütçeden avro veya dolar bazında garanti ödemelerini alan 5’li müteahhitlerin sarayın ve saraydan beslenen yardakçıların akaryakıt fiyatlarını yüksek bulmaması normal.” dedi.

“Çiftçiye “kredi çekip gübre, mazot alın” diyeceğinize gübreyi mazotu siz verin!”

AKP zihniyetinin “çiftçilere kredi çekip, gübre alın mazot alın” dediklerini kaydeden Köksal, “Sorun bakalım tarım krediye bankalara borçlu olan çiftçi için mazot ucuz mu? Her gün direksiyon sallayan kamyoncu, nakliyeci, minibüsçü, taksici için mazot ucuz mu? Haftada bir gün ailesiyle bir yerlere gidip vakit geçirecek vatandaş için bile ucuz mu? Sürekli artan gübre fiyatları karşısında biz bu artışı nasıl durdururuz düşürürüz çiftçiye nasıl destek oluruz diye düşüneceğinize çiftçilere kredi çekip gübre alın mazot alın diyorsunuz gübreyi siz verin mazotu traktörünün deposuna siz doldurun gırtlağına kadar borçlu olan çiftçi üstüne daha ne kadar borçlanacak?” şeklinde konuştu.

“Önce çiftçinin hak ettiği desteklemelerinin tamamını ödeyin, konuştukça batıyorsunuz”

Köksal açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“2006 yılından bu yana çiftçiye eksik destekleme veriyorsunuz. Siz önce çiftçinin hak ettiği desteklemelerin tamamını ödeyin. Konuştukça batıyorsunuz her gün ekonomiyi daha kötüye götürüyorsunuz. Sorunları tespit edip çözmek yerine muhalefete saldırıyorsunuz. Hatta o kadar ileri gidiyorsunuz ki ölülerin bile arkasından konuşuyorsunuz. Anladık Cumhuriyet ve Atatürk düşmanısınız. Ömrü savaş meydanlarında geçmiş şahsi parasıyla Ankara’da camii yaptırmış bunu da sizin gibi başkalarının yaptırdığı camii biz yaptık diye reklam etmeyip bilakis gizli kalmasını istemiş bir kurtuluş savaşı kahramanına saldıracak kadar çirkinleştiniz. Diriye saygınız yoktu biliyorduk ama gördük ki ölüye de saygınız yok sizin.”

“Seçim öncesi verilen sözler ne zaman yerine getirilecek?”

AKP’nin vatandaşların sorunlarıyla ilgilenmek yerine farklı algılar oluşturmaya çalıştığını dile getiren Köksal, “Yalan yanlış tarih bilginizle algı yaratmaya iftira atmaya kalkacağınıza Afyonkarahisar niçin göç veriyor? İşsizliği nasıl çözeriz? Zamları nasıl önleriz? Karakışta geçim sıkıntısında olan vatandaşı nasıl rahatlatırız? Çiftçinin artan fiyatlar ve zamlar yüzünden üretimden çekilmesini nasıl önleriz? Esnafa, iş insanına, emekliye, öğrenciye, işçiye, memura seçim öncesi verdiğimiz sözleri ne zaman yerine getireceğiz? diye kafa yorun.” diye konuştu.

Kendini Afyon’un sahibi kaleyi de tapulu malı mı zannediyor?  madem öyle teleferiği cebinden yaptır, garanti ödemeleri de siz yapın…

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in “Teleferik Projesi Bittiğinde Herkes Binebilir Ama Muhalefet Asla” sözlerine de cevap veren Milletvekili Burcu Köksal, “Kendisine oy vermeyenlere illet zillet terörist diye hakaret edenlerin partisinin belediye başkanının teleferiğe muhalefet binemez diye açıklama yapmasına şaşırmadım. Sayın başkan 140 bin yolcu garantili teleferik yapıyorsun binmeyen yolcunun parasını tüm Afyonkarahisarlılara yüklüyorsun bir de kalkıp muhalefet binemez diyorsun. Kendinizi Afyonkarahisar’ın sahibi Kaleyi de tapulu malınız mı zannettiniz. Madem öyle teleferiği cebinizden yaptırın garanti ödemeleri de siz yapın. Kimin malını kimden esirgiyorsunuz.” dedi.

“Bundan sonraki açıklama muhalefet Afyonkarahisar’a giremez mi olacak?”

Belediye Başkanlığı makamının hizmet makamı olduğunun önemle altını çizen Köksal, “Bundan sonraki açıklamanız muhalefet Afyonkarahisar’a giremez mi olacak. Ya da muhalefetin suyunu keselim evinin dükkanının önündeki kaldırımı sökelim mi diyeceksiniz. Siz hak hukuk kanun nizam da mı bilmiyorsunuz. Belediye Başkanlığı hizmet icraat makamıdır. Belediye başkanı seçildiğinizde parti rozetinizi çıkarıp hizmet rozetinizi takarsınız. Siz artık seçildiğiniz yerde yaşayan herkesin başkanı olursunuz. Ama görüyorum ki siz hizmet değil siyaset derdindesiniz.” şeklinde konuştu.

“İnsanları ötekileştirerek siyaset yapmaktan vazgeçin”

“İnsanları ötekileştirerek ayrıştırarak siyaset yapmaktan vazgeçin.” diyen Köksal, “Bugün iktidarsınız ama ilk seçimde o ayrıştırdığınız dışladığınız muhalefetin konumuna düşeceksiniz. Emin olun o gün iktidar olduğumuzda sizin yaptığınız bu yanlışları yapmayacağız biz iktidarımızda kimseyi ayırmadan Afyonkarahisar sevdasıyla hizmet edeceğiz. Bugüne kadar her siyasi partiden hemşerim birlik beraberlik içinde kardeşçe yaşadı sizin her türlü nifak tohumları sokma gayretinize rağmen yine de birlikte kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil