resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Politika 2 Aralık 2021 118 Görüntüleme

Kocacan; “Enflasyon karşısında emeği koruyacak bir zam yapılmalı”

Milliyetçi Hareket Partisi MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantı da İl Sekreteri Beytullah Bostancı, Yönetim Kurulu Üyelerinden Mustafa Gün ve Ramazan Eryıldız da hazır bulundu.

“Afyonkarahisar kıskanılan bir şehir oldu”

Afyonkarahisar’ın son yıllarda yapmış olduğu atılımlar ile kıskanılan bir şehir konumuna geldiğini söyleyen MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Valimiz Gökmen Çiçek’in göreve başlaması ile birlikte ilimizde çok güzel gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Örnek verecek olursak, kadın kültür evlerinin kurulması ve eş zamanlı olarak albikere.com alışveriş sitesinin kurularak öğrencilerimize hem burs sağlanması hemde üreten kadınlarımızın ürünlerinin sergilenerek aile bütçesine katkı sağlamaları, İhsaniye bölgesinde Frig Vadileri’nde yapılan çalışmalarla turizm alanına açılaması, Gastronomi şehri olmamız, Dünya Motokros Şampiyonasının ilimizde yapılması gibi son yıllarda önemli atılımlar yaparak kıskanılan şehir durumuna geldik. Yapılan bu çalışmalarla komşu illerimiz bizi gıpta ile takip ediyorlar”

“Afyonkarahisar spor şehri olacak”

Spor alanında yapılan yatırımlar ile spor şehri olma yolunda önemli bir ivme kazandıklarını söyleyen Kocacan, “Afyonkarahisar, tarihiyle, termaliyle gastronomi alanındaki özellikleriyle, zaferin ve Cumhuriyet’in kazanıldığı topraklar olma özelliğiyle marka bir şehir olan Afyonkarahisar bunun yanı sıra spor alanında da markalaşma adına önemli çalışmalar yapılmaktadır. İlimizin spor şehri olması yolunda başta Milletvekilimiz Mehmet Taytak Bey olmak üzere Cumhur İttifakı olarak sadece il merkezinde değil, ilçelerimizde de spor alanında önemli yatırımlar yapılmaktadır. 19 yıl önce Afyon’da 25 olan spor tesisi bugün ise 89’a yükselmiştir. Yapılacak olan yeni tesisler ile bu sayıyı çok daha yukarılara çıkacaktır. Afjet Afyonsporu’muz başta olmak üzere spor alanında büyük başarılar elde etmeye devem ediyoruz. Afjet Afyonspor’umuz son maçlarında almış olduğu galibiyetler ilimizi gururlandırmaktadır. Şehir olarak takımımıza sahip çıkarak üst sıralara yükseleceğimize inanıyoruz”

“Enflasyon karşısında emeği koruyacak bir zam yapılmalı”

Partisinin asgari ücret ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Kocacan, “Asgari ücrete yapılacak zam konusunda görüşmeler başlamıştır. Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu açıklamalardan da anlaşılacağı gibi enflasyon karşısında emeği koruyacak bir zammın yapılacağı düşüncesindeyiz. İnşallah bu anlamda vatandaşlarımızı memnun edecek, piyasa koşullarında vatandaşlarımızın elini güçlendirecek ve gelir dağılımındaki eşitsizliği azaltacak ve katkı sağlayacak bir zammın yapılmasını bekliyoruz. Bu gerçekleşirken de sanayicimiz ve işverenimiz üzerindeki yükün elbette ki azaltılması da temennilerimiz arasındadır”

“Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz gereken tepkiyi verecektir”

Kocacan, “CHP’li İstanbul Milletvekili Engin Altay geçtiğimiz hafta bir televizyon programında ‘Biz HDP’yi terör örgütü görmüyoruz. Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın cezaevinde tutulmasını doğru bulmuyoruz. Açığız bu konularda ve cesuruz bu konularda. HDP legal ve meşru bir partidir’. Yine geçtiğimiz hafta terörist Selahattin Demirtaş cezaevinden sosyal medya hesabından muhalefete, ‘Hiç değilse Meclis’te temsil edilen muhalefet partilerinin genel başkanlarının, ortak bir basın toplantısıyla hükümeti istifaya çağırmalarının ve yedi bölgede yedi ortak miting yaparak halkla birlikte derhal seçim istemelerinin önünde bir engel mi var? Bugün değilse ne zaman?” çağrısında bulunuyor. Bu açıklamaların hemen ardından ilimize baktığımızda muhalefet partilerin Afyonkarahisar il başkanları bir araya gelerek basın toplantısı düzenliyorlar. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı kaosu çevirerek fırsat kolluyorlar. CHP’li Altay’ın ve terörist Demirtaş’ın bu açıklamalarına, CHP, İP ve diğer muhalefet partilerin tabanındaki Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin gereken tepkiyi vereceğine inanıyoruz. Millet İttifakı’nın içinde HDP’de yer almaktadır. CHP’nin üst yöneticilerinin açıklamalarına baktığımızda, HDP’yi terör örgütü olarak görmüyormuş. Buradaki birlikteliği herkesin görmesini istiyoruz”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil