FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 28 Ekim 2021 180 Görüntüleme

Kocacan; “CHP, PKK’nın uzantısı HDP’nin sözünü dinleyen bir parti haline gelmiştir”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, haftalık basın açıklamasında gündemi değerlendirdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Başkan Kocacan, “Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yıl dönümünü milletçe gurur ve heyecanla kutluyoruz. Türk milleti destansı İstiklal Savaşıyla tarihinin rotasını değiştirmiş, bölgesel ve küresel dengeleri baştan ayağa sallamış ve sarsmıştır. Türksüz Anadolu hesabı yapanlara, devletsiz millet hayali kuranlara en kesin ve kalıcı cevap Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanıyla verilmiştir. Ne mutlu bizlere ki, tarihin hiçbir döneminde savaşlar, ayak oyunları, karanlık senaryolar milletimizin önünü kesememiş inançlarından ve ülkülerinden koparamamıştır. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği, özgürlüğümüzün nişanesi olan al bayrağımızın dalgalanması ve devletimizin bekası uğruna Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde tüm dinamikleriyle mücadele eden şanlı ecdadımız, Orta Asya’dan Avrupa’ya sıralanan kahramanlık destanlarına bir yenisini ekleyerek Kurtuluş Savaşı’nı kazanmış ve bu büyük zaferi cumhuriyetle taçlandırmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ve ilk Cumhurbaşkanımız olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kurucu kahramanlara, vatan ve millet için hayatlarından vazgeçen aziz şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyor, hepsini hürmet, saygı ve şükranla anıyoruz. Aziz Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

“Vatandaşlarımızın talep ve isteklerini dinliyoruz”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı olarak il genelinde vatandaşlarla ve yerel yöneticilerle dialog halinde olduklarını söyleyen Başkan Kocacan, “İl teşkilatı olarak, ilçe ve belde başkanlarımız kendi bölgelerinde vatandaşlarımızla ve yerel yöneticilerimizle istişare halindedir. Vatandaşlarımızın istek ve taleplerini ilçe ve belde başkanlarımız, il başkanlığımıza iletmektedir. Bizlerde yerelde olan istekleri sorumlu birimlerimiz yetkili kurumlarla irtibat haline geçerek çözmeye çalışıyorlar. Yerel de İŞKUR, OEDAŞ, Karayolları gibi kurumları ziyaret ederek çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Ankara’da çözülmesi gerek talep ve istekleri de MYK Üyemiz Milletvekilimiz Mehmet Taytak Beye iletiyoruz. Vekilimizde Ankara bürokrasisinde bu çalışmaları yürütmektedir. Şimdiye kadar bize gelen taleplerin birçoğunu çözüme kavuşturduk. Ayrıca parti olarak düzenlediğimiz bölgesel istişare toplantılarımızda yöre halkının yaşadığı sıkıntıları ilçe ve belde başkanlarımız ile birlikte çözüm arayışı içinde oluyoruz. İlk toplantımızı Dinar İlçe Başkanımız Mustafa Karahan, Evciler İlçe Başkanımız Hurşit Çetin, Dazkırı ilçe başkanımız Aydın Ekiz ve Başmakçı İlçe Başkanımız Abdurrahman Tezcan ile gerçekleştirdik. Toplantılarımızın devamı edecektir.”

“CHP, PKK’nın uzantısı HDP’nin sözünü dinleyen bir parti haline gelmiştir”

CHP ve HDP’nin Irak ve Suriye tezkeresine ‘hayır’ oyu vermesine şaşırmadıklarını söyleyen Başkan Kocacan, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerektiği takdirde sınır ötesi harekât ve müdahalede bulunmak üzere Irak ve Suriye’ye gönderilmesi konusunda Cumhurbaşkanına verilen yetkinin 2 yıl uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu’nda CHP ve HDP’nin ‘hayır’ oylarına karşı kabul edilmiştir. Tezkere gibi milli güvenliğimizi ve ülkemizin geleceğini birebir ilgilendiren bir mesele de CHP’nin HDP ile aynı söylem içinde olduğunu halkımız görmüştür. CHP ittifak uğruna, ülkenin güvenliği ile ilgili konuda bile PKK’nın uzantısı HDP’nin sözünü dinleyen bir parti haline gelmiştir. CHP bu kirli ittifakı artık saklamaya bile gerek duymuyor. Millet İttifakının diğer ortağı olan İP ise HDP’yi meşru parti görerek, ittifaka destek vermektedir.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil