FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 4 Mart 2021 1040 Görüntüleme

Kitap Okuma Yarışması İçin Kitaplar Dağıtıldı

DEV PROJEDE KİTAPLAR DAĞITILDI
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi iş birliğinde beşincisi düzenlenen ‘Kitap Okuma Yarışması” için Afyonkarahisar Belediye tarafından temin edilen kitaplar, orta okul ve lise düzeyinde eğitim veren okul müdürlerine teslim edildi.

Eğitim Bir Sen Afyon 1 Nolu Şube öncülüğünde, orta öğretim düzeyindeki öğrencilere, okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışma, bu yıl yine Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleşiyor.

Pandemi nedeniyle katılımın sınırlı tutulduğu programda açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa ARSLAN; “Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube öncülüğünde, orta öğretim düzeyindeki öğrencilere, hem okuma hem de yazma kültürünü kazandırmak amacıyla düzenlenen Kitap Okuma Yarışması, bu yıl yine Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleşiyor. Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 5. si düzenlenen yarışmada toplamda 40 bin kitabın okullara dağıtıldığı yarışmaya, katılmak isteyenler 30 Mart 2021’e kadar başvuruda bulunabilecekler. 22 Mayıs 2021’de sınav yapılacak. Her kategorinin birincilerine notebook, ikinci ve yine üçüncülerine tablet hediye edilecek. Ayrıca her kategori de ilk 40’a giren öğrencilere toplam 120 adet bisiklet hediye edilecek. Belediyemizin katkılarıyla 40 binin üzerinde kitabı okullarımızın kütüphanelerinde öğrencilerimizle buluşacak. Yüzlerce öğrencilerimizin ödüllendirildiği kaybedeni olmayan bir yarışma düzenliyoruz. Eğitimi önemsiyoruz, Sağ olsun Belediye Başkanımız, sosyal sorumlulukla ilgili hangi hayırlı proje konusunda kapısını çalsak, bizden desteğini esirgemiyor. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’a kıymetli katkıları için teşekkür ediyorum. İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz, eğitim çalışanı kardeşlerimize de emekleri için hassaten teşekkür ediyorum. ” Dedi.

Kitapların teslim töreninde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, eğitime ve insana yapılan yatırımlarda elini taşın altına koymaktan asla geri durmayacaklarını söyleyerek “Neslimizi kurtarmamızın tek yolu milli ve manevi duygularımızı anlatan eserleri gençlerimizle buluşturmaktır. Sonuna kadar yanınızdayız.” mesajı verdi.
Afyonkarahisar Belediyesi olarak göreve geldiği günden bu tarafa eğitime destek olduklarını anlatan Başkanı Zeybek, kitap okuma alışkanlığının maalesef azaldığını bu kazanımı elde etmenin tek yolunun ise bu tür projelerden geçtiğini söyledi.
Projeye destek olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubeye teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ise desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür etti. Öğrencileri bu yıl da kitapla buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Metin Yalçın; “Bu etkinliğin en fazla kazananı bizler, okullarımız ve öğrencilerimizdir. Öğrencilerimiz hem kitapla buluşuyor, hem de okuma kültürü kazanıyorlar. Milli ve manevi değerlerimizi yansıtan kitapları okuyorlar. Okunan bu kitaplar sayesinde kütüphanelerimiz kitaplarla doluyor. Belediye Başkanımı şahsında tüm Belediye personelimizi ve Eğitim Bir Sen 1’nolu Şubemize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil