resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Gündem 2 Aralık 2021 180 Görüntüleme

Kapalı mekanlarda tütün denetimi

Afyonkarahisar’da kapalı mekanlara yönelik tütün kullanımı ile ilgili denetimler tüm hızıyla devam ediyor.

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı görevliler kapalı mekanlarda tütün kullanımı ile ilgili rutin denetimlerine aralıksız devam ediyor.

Saha çalışmalarını rutin şekilde belirli aralıklarla gerçekleştiren görevliler bugün Afyonkarahisar İl Merkezi’nde birçok kapalı mekânı denetledi. Görevli ekipler kapalı mekanlarda tütün kullanımı tespit ettiğinde tutanak tutarak ilgili birimlere bilgi aktarıyor.

Kapalı mekanlarda tütün kullanımının tespiti halinde ise tütün içilmesine müsade eden işletme sahibine 2800 TL idari para cezası uygulanırken, kapalı mekanda tütün kullanan şahıslara ise 205 TL idari para cezası uygulanıyor.

Yıl boyuncu 7/24 gerçekleşen denetimler kapsamında tütün maddesi ve tütün maddesinin kullanımı ile ilgili tüm detaylar titizlikle kontrol edilirken kapalı mekanlarda tütün içilmemesine yönelik bilgilendirme ve tütün kullanımının zararlarına da dikkat çekiliyor.

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ve Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı görevliler rutin kontroller dışında ihbar üzerine de tütün denetimi gerçekleştiriyor.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil