FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 25 Ekim 2021 227 Görüntüleme

İyi Parti’nin 4. yaşı İstanbul’da kutlandı

İyi Parti’nin 4. kuruluş yıl dönümü, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen özel program ile kutlandı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İyi Parti Lideri Meral Akşener, iktidarı sert sözlerle eleştirdi.

İyi Parti’nin 4. kuruluş yıl dönümü, İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen özel program ile kutlandı. Programa, Genel Başkan Meral Akşener, milletvekilleri, İyi Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, parti üyeleri ve çok sayıda İyi Partili katıldı.

81 il teşkilatından binlerce kişinin hazır bulunduğu programda, 2 bin 500 kişilik kongre merkezi yetersiz kaldı. Akşener, yağmurlu havaya rağmen binlerce partili tarafından ‘Başbakan Akşener’ sloganları ve ‘Güneşin doğduğu yerde ampule gerek yoktur’ yazılı dövizlerle karşılandı.

Türkiye’nin dört bir yanından Haliç’e deyim yerindeyse akın vardı. Tüm illerin teşkilatları programda hazır bulundu.

Kürsüye torunu Pars ile çıktı

Açılış konuşmasını Haliç Kongre Merkezi’nin dışında kalan partililere seslenerek yapan Akşener, kürsüye torunu Pars ile çıktı. Akşener, ‘4 yıl evvel İYİ Parti’yi 25 Ekim 2017’de bu iradeyle kurduk ve dediler ki ‘çıkmayın yola başaramazsınız’, bu yağmurun altında burada bulunan irade dedi ki başaracağız, başaracağız, başaracağız. İktidara yürümüyor, koşuyoruz. ‘Boş yere uğraşmayın dağılırsınız’ dediler. Biz Türkiye için toplandık. Türkiye’de iyi şeyler olacağına inancımızla toplandık. Ve bir mucizeyi başardık. Torunum Pars’a bile iftira atıldı. Ama biz iyi insanlarız, adaleti bu ülkeye getirecek Ömer’in yolunda yürüyen insanlarız. Türkiye’de İYİ Parti kurulmasaydı siz bu iradeyi göstermeseydiniz Türkiye nasıl bir Türkiye olacaktı? Allah her birinizden razı olsun. Bugün bu yağmurda bu iradeyi gösteren kardeşlerim haramiler gidiyor. İyi’lerle Türkiye’de her türlü güzellikler mümkün başaracağız, başaracağız, başaracağız’ diye konuştu.

‘Çocuklarımıza sabah ve öğle yemeklerini ücretsiz vereceğiz’

Konuşmasını Haliç Kongre Merkezi’nde sürdüren Akşener, partisinin ‘Rüzgâr Gülü’ isimli projesinden bahsetti. Akşener, iktidara geldiklerinde ortaokul ve lise öğrencilerine kahvaltı ve öğle yemeklerini ücretsiz vereceklerini belirterek, ‘Bu ülkede torpil devri, önceden hazırlanan listeler ve mülakatlar, artık son bulacak. Öğretmen atamaları, liyakate uygun şekilde, hakkıyla yerine getirilecek. İYİ Parti iktidarında; Çocuklarımıza yönelik, her türlü şiddetin önüne geçeceğiz. Çocuklarımız, güzel şartlarda büyüyecek, eğitim alacak ve ülkelerine faydalı bireyler olacaklar. Eğitim sistemini, canı isteyenin kurcaladığı, bir oyuncak olmaktan çıkaracağız. Çocuklarımızın, daha sağlıklı öğrenim alacakları, rasyonel bir eğitim modelini, hayata geçireceğiz. Rüzgargülü Projemiz ile ilk, ortaokul ve lisedeki çocuklarımıza, sabah kahvaltısı ve öğle yemeklerini ücretsiz vereceğiz. Böylece tüm çocuklarımız, eşit beslenecek, eşit şartlarda okuyacak ve sağlıkla gelişecek’ dedi.

Borçlu esnafımızın çilesine son vereceğiz

Borçlu esnafların sorunlarını çözeceklerini aktaran Akşener, ‘Rüzgargülü ile büyük bir istihdam ihtiyacı da ortaya çıkacak; çiftçiden üreticiye, nakliyeciden dağıtımcıya, herkes kazanacak. Özellikle kadınların, işgücüne katılımı da artacak. Türkiye eşitlenecek, eşitlendikçe büyüyecek! Ekonomide hayata geçireceğimiz, yapısal reformlarla, borçlu esnafımızın çilesine son vereceğiz. Çiftçimiz, hakkı olan mazotu, gübreyi, ilacı alacak yerli tohum ile beraber, bereketli Anadolu toprağını, hakkıyla sürecek’ şeklinde konuştu.

Türkiye’yi mutlu edecek projelerimiz var

Tarım ve hayvancılık üzerine projeler ürettiklerini söyleyen Akşener, ‘Türkiye, tarım ve hayvancılıkta, dünyanın, önde gelen ülkelerinden biri haline gelecek. Tarım, turizm ve teknoloji alanında, Türkiye’yi mutlu edecek, büyük projelerimiz var. Bunları, süratle devreye alacağız. Üretimi destekleyeceğiz. İnşaata dayalı ekonomi modelinden çıkıp, sanayisiyle, hızla kalkınan Türkiye hedefimizi, hayata geçireceğiz. İşçi kardeşlerimizin, evlerine rahatça ekmek götürebilmeleri için, fabrikalar kuracak, kurulması adına teşvikler sunacağız.  Üreticiyi güçlendirecek; böylece asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızı da bu zenginliğe ortak edeceğiz’ dedi.

ÖTV zulmüne son vereceğiz

Rüzgâr Gülü’ projesinin yanı sıra ‘ARTAGAN’ projesinin detaylarından da bahseden Akşener, ‘Emek sahiplerine, hak ettikleri, insanca yaşayacakları şartları sağlayacağız. ARTAGAN projemiz ile kayıt dışı para trafiğine, israfa, ranta, çalma-çırpmaya, ÖTV zulmüne, son vereceğiz. Türkiye’nin zenginliğini, tabana yayacağız. Nakitsiz bir toplum ile bugüne kadar görülmemiş bir zenginlik ve refaha erişeceğiz. Haksız kazançla zenginleşen varsa, ondan alacağız, milletimiz için kullanacağız’ ifadelerini kullandı.

Kiracı kan ağlıyor

Vatandaşın cebini yakan ev kiraları, doğalgaz, su ve elektrik faturalarını çözüme ulaştırmak adına kurul oluşturduklarını aktaran Akşener, ‘Doğalgaz, su ve elektrik faturalarını gören vatandaş korkuyor. Biz, insanımızın fatura derdini, en adil şekilde çözeceğiz. ‘Karadeniz’de doğalgaz rezervi bulduk.’ diyenlerin, getirdikleri zamları kaldıracağız. Milletimizi, insan onuruna yakışan, müreffeh şartlara kavuşturacağız. Kiracı kan ağlıyor. Allah’ın izniyle biz, kira fiyatlarını sorun olmaktan çıkaracağız. ‘Bunu nasıl çözeriz?’ diye kurul oluşturduk, çalışıyoruz. İnşallah hem ev sahiplerini hem de kiracıları memnun edecek, çözümler üreteceğiz’ açıklamasını yaptı.

TRT, Vergisini ödeyen herkesin kanalı olacak

TRT’nin objektif bir kurum olması gerektiği görüşünü yineleyen Akşener, ‘Türk milleti, kendi memleketinde, artık ikinci sınıf vatandaş olmayacak, hakkıyla yaşayacak. Konut satışlarının, daha hakkaniyetli bir çizgiye girmesini sağlayacağız. Yabancılara konut satışını, sınırlandıracağız. Medya özgür ve adil düzende, olması gerektiği gibi;  ‘toplum yararına’ çalışan, kurumlar haline gelecek. TRT, vergisini ödeyen herkesin kanalı olacak, her kesime hizmet verecek’ dedi.

Türkiye’yi dünyadan koparan tüm engelleri kaldıracağız

Akşener konuşmasının devamında şunları söyledi: ‘Dış politikada bir tutarsızlık, istikrarsızlık ve çözümsüzlük durumu, kronikleşmiş şekilde devam ediyor. İYİ Parti iktidarında; bu garip anlayışa, derhal son vereceğiz. Bizimle birlikte, rasyonel, planlı ve programlı, tutarlı ve istikrarlı bir dış politika anlayışı gelecek.  Atatürk’ün koyduğu o büyük vizyona uygun şekilde, düşman değil, dost kazanan bir anlayışla adımlar atacak ve mevcut saat uygulaması da dahil olmak üzere, Türkiye’yi dünyadan koparan tüm engelleri kaldıracağız.  Dünya’nın saygın Türkiye’si, Türkiye’nin İYİ Parti’si olacağız. Sığınmacı sorununu çözmeye yönelik hamleleri de gelir gelmez, süratle yapacağız. İnsani değerleri göz ardı etmeden, bu konuyu hassasiyetle ele alacağız. Sığınmacılar, vatanlarına kavuşurken, biz de ekonomik ve sosyal anlamda, rahatlamış bir Türkiye olacağız. Elbette cennet doğamızı, tarih mirasımızı ve sessiz dostlarımızı da unutmayacağız. Türkiye’mizi, hayvanlara eziyet, tarihi mirasımızı rezil, ormanlarımızı da talan eden, bu anlayışsız zihniyetten kurtaracağız. Bizim şarkıların birinde ne diyor: Yak, İşlet, Devret, Nereye Kadar? Devran Dönüyor, Buraya Kadar! Proje gerekliyse, elbette yapılır. Ama, sırf yandaşları zengin etmek için ne orman bıraktılar ne su bıraktılar. Karadeniz’de, HES diye diye, neredeyse, kurutmadık dere bırakmadılar. Maden diye diye, dağları, ormanları talan ettiler. Doğamız, bizim için kutsaldır. Şart olsun ki; ormanları yakarak, yıkarak yapılan oteller için gereği neyse yapacağız. Milletin, devletin, yetimin hakkını, kimselere yedirmeyeceğiz!’ ifadelerini kullandı.

Akşener, yağışlı havaya rağmen Haliç Kongre Merkezi’nin dışında coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Partililer, sık sık ‘Başbakan Akşener’ sloganları attı.

Programda, çok kez ‘Hz. Ömer ve Adalet’ vurgusu yapıldı. İktidarın hukuk ve eşitlik kavramlarının ihlal edildiği aktarıldı, ‘İktidara geldiğimizde bu sorunları çözüme ulaştıracağız’ mesajı verildi.

2 bin 500 kişilik Haliç Kongre Merkezi hınca hınç doldu. Hatta birçok parti yöneticisi oturacak yer bulamadığı için Akşener’i ayakta takip etti. Başkan ve yöneticilerin ayakta kalmasının yanı sıra programda çocuklar için sahnenin en önünde protokol oluşturuldu. Başkan ve yöneticilerin ayakta takip ettiği programı çocuklar en önden oturarak izledi. Akşener, konuşmasının ardından protokol tahsis edilen çocuklarla fotoğraf çekildi.

Programda Rüzgâr Gülü ve Artagan gibi projelerden bahsedildi. İYİ Parti’nin iktidar hedefini özel projelerle güçlendirmesi dikkat çekti.

Suriyeli sığınmacı konusu, programın öne çıkan başlıklarından biri oldu. Akşener’in konuştuğu esnada, sahnedeki LED ekrana Esad’ın fotoğrafı yansıtıldı. Akşener, ‘Düşman değil, dost kazanacağız’ diyerek ‘Esad’la görüşeceğiz’ mesajı verdi. Sığınmacıları, insani hakları gözeterek ülkelerine geri göndermek istediklerini belirtti.

Akşener, konuşmasının sonlarına doğru Kongre Merkezi’nde yer alan tüm partililerden ayağa kalkmalarını rica etti. Tek tek partisinin ilkelerini sayan Akşener, katılımcılardan söz aldı. ‘Sonunda ölüm olsa bile’ diyerek kendisi de partinin ilkelerine uyacağına dair söz veren Akşener, salonda büyük destek aldı. Partililer, salonu ‘Başbakan Akşener’ sloganlarıyla inletti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil